DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İstanbul Valisi'nden plakasız araç açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, bazı okul çevrelerinde park halinde görülen plakasız araçlara ilişkin açıklamalarda bulundu...

7 Yıl Önce
2015-06-07 18:49:26

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; İstanbul Valisi Vasip Şahin, kentte bazı okul çevrelerinde park halinde görülen plakasız araçlara ilişkin, ''Konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Yasal müeyyidelerin uygulanması için gerekli talimat verildi" dedi.  

Şahin, yaptığı açıklamada, konu üzerinde hassasiyetle durulduğunu söyleyerek, "Yasal müeyyidelerin uygulanması için gerekli talimat verildi" değerlendirmesinde bulundu. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise kentte HGS ve OGS kartı bulunmayan bazı sürücülerin otoyol ve köprü geçişlerinde para ödememek için plakalarını çıkardıklarını, bu araçlara yönelik denetimlerin sürekli yapıldığını, bugün okul önlerinde kontrol edilen plakasız araçların da bu kapsamda olduğunu bildirdi. Yetkililer, bu araçların değişik meslek gruplarından kişilere ait olduğunu belirtti.

Araçlarla ilgili cezai işlem uygulandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "12'si polis, 8'i vatandaş aracı olmak üzere toplam 20 araç tespit edilerek haklarında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 23. maddesi hükümlerince cezai işlem yapılmıştır" ifadelerine yer verildi. Açıklamada, cezai işlem uygulanan araçlar içerisinde polis memurlarının şahsına ait olduğu tespit edilenler hakkında da ayrıca disiplin soruşturması başlatıldığı kaydedildi.

Konuyla ilgili araştırmaların devam ettiği bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş