SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

İstanbul Üniversitesi vizeler nasıl yapılacak? Üniversitelerde sınavlar uzaktan online mı yapılacak?

Koronavirüs nedeniyle eğitime de ara verildi. Ülkedeki tüm okullarda eğitim uzaktan devam ediyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklamasında bahar döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitim olmayacak demişti. Bu karardan sonra binlerce öğrenci de 'Üniversite vize ve final sınavları nasıl yapılacak, İstanbul Üniversitesi vizeler nasıl yapılacak?' sorularına yanıt aramaya çalıştı. Peki üniversitelerde üniversitelerde sınavlar uzaktan online mı yapılacak? Binlerce öğrenci yanıt bekliyor.

İstanbul Üniversitesi vizeler nasıl yapılacak? Üniversitelerde sınavlar uzaktan online mı yapılacak?
30.3.2020 19:14:49

Koronavirüs nedeniyle eğitime de ara verildi. Ülkedeki tüm okullarda eğitim uzaktan devam ediyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklamasında bahar döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitim olmayacak demişti. Bu karardan sonra binlerce öğrenci de "Üniversite vize ve final sınavları nasıl yapılacak, İstanbul Üniversitesi vizeler nasıl yapılacak?" sorularına yanıt aramaya çalıştı. Peki üniversitelerde üniversitelerde sınavlar uzaktan online mı yapılacak? Binlerce öğrenci yanıt bekliyor.

Üniversitelerde uzaktan eğitimin uzaması ile öğrencilerin akıllarında soru işaretleri oluşmaya başladı. Bu soru işaretlerinin başında sınavların vize ve finallerin nasıl yapılacağına ilişkin. Peki İstanbul Üniversitesi vizeler nasıl yapılacak?

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VİZE VE FİNALLER NASIL YAPILACAK? UZAKTAN ONLİNE SINAV MI YAPILACAK?

İstanbul Üniversitesi'nde de vizelerin uzaktan yapılması için teknik alt yapıya sahip. Koronavirüs salgının gidişatına doğru üniversite yönetimi sınavların nasıl yapılacağına dair kararını açıklayacak. Peki İstanbul Üniversitesi'nde sınavlar vize ve finaller internetten online mı yapılacak? Üniversite yönetimi bu yönde bir karar verebilir. Ancah henüz net birşey söz konusu değil. Üniversite'den gelecek resmi açıklamalar takip edilmeli.

ÜNİVERSİTELERDE VİZE VE FİNALLER NASIL YAPILACAK?

Vize ve final sınavlarının imkanı olan üniversitelerde dijital öğretimle yapılması bekleniyor. Sınavların yapılamayacağı durumlar ve uygulamalı derslerde sınavlar yaz aylarında tamamlanacak.

DERSLER YAZ AYLARINDA TAMAMLANACAK

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç açıklamasında, "Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak." diye konuştu.

DERSLER YAZ AYLARINDA TAMAMLANACAK

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç açıklamasında, "Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak." diye konuştu.

BAHAR DÖNEİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM OLMAYACAK

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın açıklamalarından satır başları: Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak... Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. YKS'da sorulacak sorular MEB'den gelen tekliflere göre şekillenecektir. Sınava giren öğrenciler rahat olsun. YKS 25-26 Temmuz'a ertelendi.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BAHAR DÖNEMİ AKADEMİK TAKVİM

istanbul_üniversitesi_akademik_takvim_

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR