DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İstanbul'un fethinin 562. yılı kutlamaları başladı

İstanbul'un fethinin 562. yılı kutlamaları başladı

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:29:36
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul'un fethinin 562. yılı kutlamalarının yapıldığı alana geldi.

"Yeniden diriliş, yeniden yükseliş ve yeni Türkiye için fethin 562. yılında Yenikapı'da buluşuyoruz" sloganıyla Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen kutlamalar, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği ile Tarihi Osmanlı Birliği'nden 562 kişilik mehter takımının konseriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Tarabya Köşkü'nden helikopterle alana hareket etti. Helikopter bir süre alanın üzerinde tur attı. Alanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu helikopterin tur attığı anonsu yapılınca, vatandaşlar Türk bayrakları sallayarak kendisini selamladı.

Helikopter, alanın yanındaki piste indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mehter takımı konser verdiği esnada, ellerinde bayraklarla 16 Türk devletini temsil eden askerlerin bulunduğu yerden yürüyerek, alana giriş yaptı.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alana gelişinde yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Eşiyle sahneye çıkan Erdoğan da vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından protokoldeki yerine geçti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet

İran kurulduğundan beri ortadoğuda o ürüyor ama abd ve israilin kervanı yürüyor. İran şahı gitti mollalar geldi değişen hiçbir şey yok. Şah döneminde de şii idiler bu gün de şiiler. İslam ümmetine hiçbir katkıları olmadığı gibi münafıklığın adını takiyye koymuşlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş