SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin hazırladığı iki kamu spotu yayınlanacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan incelemede hazırlanan filmler, kamu yararına uygun spot film olarak kabul edildi. Filmler RTÜK'ün önerisiyle yayın kuruluşları tarafından yayınlanacak

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin hazırladığı iki kamu spotu yayınlanacak
15.5.2020 16:39:42

İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından hazırlanan ve koronavirüsle mücadelede ulaşım araçlarının kullanımında alınması gereken tedbirleri anlatan filmler televizyon kanallarında kamu spotu olarak yayınlanacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulaştırma Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen "Trafikte Küçük Hata Yoktur" sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan iki filmde koronavirüs sürecinde toplu ulaşım araçları ve duraklarda uyulması gereken kurallarla alınması gereken tedbirler anlatılıyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan incelemede hazırlanan filmler, kamu yararına uygun spot film olarak kabul edildi. Filmler RTÜK'ün önerisiyle yayın kuruluşları tarafından yayınlanacak.

Kamu spotu olarak kabul edilen filmlere yayın kuruluşlarında ayrılan süre ve oran, reklamlar için ayrılan sürenin hesaplanmasında dikkate alınmıyor.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR