DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İstanbul'da yeni mesai saatleri kaç oldu? Kamuda mesai saatleri değişti mi?

Yeni normalleşme süreci ile birlikte kısıtlamalar yavaş yavaş gevşetilmeye başladı. Pandemi nedeniyle kademeli mesai saatlerinde de değişikliğe gidildi. Kamuda mesai saatleri değişti mi? İstanbul Valiliği kontrollü normalleşme sürecinde kamu kurum ve kuruluşlarında yeni mesai düzenlemesine gitti. Peki İstanbul'da yeni mesai saatleri kaç oldu? Kamu kurumlarında yeni mesai saatleri kaç oldu?

10 Ay Önce
2021-03-02 17:37:22

Kamuda mesai saatleri değişti mi? İstanbul'da kamuda mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi. İstanbul'da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar İstanbul'da yeni mesai saatleri kaç oldu? sorusunun yanıtını aramaya başladı.  İstanbul Valiliği yeni kontrollü normalleşme sürecinde kamu kurum ve kuruluşlarında kademelendirilmiş mesai başlama ve bitiş saatlerinin bugünden itibaren nasıl olacağını açıkladı.

Kamuda mesai saatleri değişti mi?

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi bugün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında toplandı. Toplantıda istanbul'da yeni mesai saatleri düzenlemesi ele alındı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul'da yeni mesai saatleri kaç oldu?

"Vardiya sistemi ile görev yapan bazı Bölge Müdürlükleri ile İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığında saat 07.00'da başlayıp kademeli olarak 08.00 ve 09.00 olarak devam edilmesine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İlçe Belediyelerinde 09.00-12.30, 13.00-17.00 olarak uygulanmasına, Sağlık teşkilatında 08.30-16.30 olarak uygulanmasına, Diğer tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında ise 09.00-12.30, 13.00-17.00 olarak uygulanmasına, Özel Kanun, Tüzük ve Yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait hükümlerinin saklı kalmasına, İlgili Kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, kararın uygulanmasında gerekli hassasiyetin gösterilmesine karar verildi."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş