İstanbul'da mangal yasaklandı mı? İBB'den mangal yasağı mı geldi?

İBB'den İstanbulluların bir kısmını sevindirecek ama bir kısmını da üzecek bir hamle geldi. Bu gelişme üzerine İstanbullular İstanbul'da mangal yasaklandı mı diye sormaya başladı. Alınan karar göre İstanbul'da mangal yasağı genişletiliyor. Mangal yasağı hangi alanları kapsıyor? İBB yaptığı düzenleme ile çevre kirliliği ve vatandaşlara rahatsızlık verilmesi nedeniyle sahil ve yeşil alanlarda mangal yakılmasını engelleyici tedbirler alacak. Peki mangal yakmak nerede yasak? İşte İBB'nin tedbirleri.

14.03.2020 14:46:43

Alınan karar göre İstanbul'da mangal yasağı genişletiliyor. Bu gelişme İstanbulluların mangal tutkunu kesimini üzecekken bir kısmını da sevindirecek gibi duruyor.  Bu gelişme üzerine İstanbullular İstanbul'da mangal yasaklandı mı diye sormaya başladı. Alınan karar göre İstanbul'da mangal yasağı genişletiliyor. Mangal yasağı hangi alanları kapsıyor? İBB yaptığı düzenleme ile çevre kirliliği ve vatandaşlara rahatsızlık verilmesi nedeniyle sahil ve yeşil alanlarda mangal yakılmasını engelleyici tedbirler alacak. Peki mangal yakmak nerede yasak?

İstanbul'da mangal yakmak yasaklandı mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kamusal alanlarda mangal kullanımını engellemek için sahil ve yeşil alanlara uyarı tabelaları koyup denetim başlatacak. İBB'den yapılan açıklamada, çevre kirliliği ve vatandaşlara verilen rahatsızlık sebebiyle mangal yakılmasını durdurmak için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Mangal yasağı hangi alanlarda uygulanacak?

Sahil ve yeşil alanlara uyarı tabelalarının dikilmesinin ardından denetimlerin başlayacağı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kentin yeşil alan ve sahillerinde yakılan mangallar, çevre kirliliğinin yanı sıra spor yapan, dinlenen ve oyun oynayan yurttaşlar açısından da büyük rahatsızlık konusu. Çevre kirliliğinin önlenmesi, yakınmaların giderilmesi amacıyla, ilk olarak, İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü, gerekli yerlere uyarı tabelası dikilmesi çalışması başlattı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından İBB zabıta ekipleri ve özel güvenlik personeli de denetimler için sahaya çıkacak."

'Mangalsız, dumansız sahilleri hediye etmek istiyoruz'

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da dün yaptığı açıklamada İstanbul'un sahillerini korumak istediklerini belirterek, "Mangalsız, dumansız sahilleri hediye etmek istiyoruz, vatandaşlarımız buna hazır olsun." demişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)