SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

İstanbul'a 'iTaksi' geliyor

İstanbul'da vatandaşların taksi ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamayı, taksilerin etkin ve verimli kullanımını sağlamayı amaçlayan 'iTaksi' projesi hayata geçirildi.

İstanbul'a 'iTaksi' geliyor
17.05.2017 21:39:11

İstanbul'da vatandaşların taksi ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamayı, boşta taksi sayısını azaltmayı, taksilerin etkin ve verimli kullanımını sağlamayı amaçlayan "iTaksi" projesi hayata geçirildi.

"iTaksi" projesinin Haliç Kongre Merkezi'ndeki tanıtımında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, proje kapsamında ilk etapta 4 bin takside bu uygulamayı başlatmayı planladıklarını belirterek, "Bu proje, hem yolcu güvenliği hem sürücü güvenliği hem de ödeme kolaylığı açısından çok önemli." dedi.

YOLCU BİNMEDEN ÜCRETİ HESALAYABİLECEK

"Yolcularımız kayıtlı taksileri çağırabilecek, yolcu taksiye binmeden İBB navigasyonuyla nereye gideceğini belirlediğinde ücreti de kendisi hesap edebilecek." bilgisini veren Baraçlı, "Uygulama taksi şoförü arkadaşlarımızın hizmet kalitesini artıracak. Hizmet kalitesi ölçülecek, bunlar veri tabanında tutulacak." şeklinde konuştu.

Sistemle taksiciye güvenlik kamerası, panik düğmesi ve GPS takip imkanı sağlanırken, yolcu ise çoklu dil desteği, sürücüleri puanlayabilme, puana göre taksici seçebilme, ileri tarihli ve periyodik rezervasyon yapabilme, kredi kartı, İstanbul Kart ve nakit ödeme yapabilme, acil durum butonu, unutulan eşyalara ulaşma gibi kolaylıklara sahip olacak.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Mehmet Hakan Özçoban / 21.05.2017 23:18:44
ALLAH İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN RAZI OLSUN.
abdullah / 17.05.2017 23:01:24
bu proje oldukça önemli ve geç kalınmış bir proje, kahire de uber taksi programı yaygın bir şekilde kullanılmakta.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.