DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İstanbul'a 77 yeni EDS geliyor

Sürücülerin kural ihlallerini kayıt altına alan Elektronik Denetleme Sistemi'ne (EDS) ek olarak TEM'deki emniyet şeridine de 77 yeni EDS koyuluyor.

21.06.2015 13:39:39

İstanbul genelindeki trafik ihlallerinin ve trafik düzensizliğinin yoğun olduğu noktalara konumlandırılan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), Büyükşehir Belediyesi mühendislerince özel olarak tasarlandı ve ilk olarak 2007 yılında ‘kırmızı ışık ihlali' ve ‘emniyet şeridi ihlali' parametreleri üzerinden 13 noktada kuruldu. Şu anda aktif olarak kent genelinde 300 noktada trafik ihlallerini tespit ediyor. Bunlara ek olarak özellikle, TEM Otoyolu'na da 77 yeni EDS kameraları yerleştiriliyor.

İstanbullu 50 bin¨TL ödedi

-EDS'ler sayesinde trafik kurallarını ihlal eden sürücülere ayda ortalama 50 bin lira ceza yazıyor. Cezalar ihlalin fotoğrafıyla araç sahiplerine iletiliyor.

CEZASI 88 TL

-Trafik işaretlerine uymama: 88 lira.

-Işık ihlali: 189 lira.

-Hız ihlali, sürate göre değişiyor. Hız sınırının yüzde 10-30 arasına ihlali halinde cezası 189 lira. Hız ihlalinin yüzde 30'dan fazla olması durumunda ise ödenecek miktar 392 liraya çıkıyor.

-Park ihlali: 88 lira.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ali

Sabredin az kaldı Allah ın izni ile yakında kurulacakolan islam hilafet devleti iİslâmın değerlerini koruyacaktır inşallah İslâma ve müslümanlar a saldıran aşağılık ların hesabı sorulacaktır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan