DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrailli ünlü yazar: Kürdistan’da İsrail bayrağı dalgalanacak

Sağ görüşlü Likud Partisi’nin önde gelen isimlerinden olan ArielPolstein, Kürtlerin, Siyonist devletin kendilerine verdiği desteği asla unutmayacağını, bağımsız bir Kürt devleti İsrail bayrağını dalgalandırdığında iki ülkenin kelimenin tam anlamıyla müttefik olacağını açıkladı.

5 Yıl Önce
2017-08-21 17:53:24

TIMETURK | ÇEVİRİ

Sağ görüşlü Likud Partisi'nin önde gelen isimlerinden olan ArielPolstein, Kürtlerin, Siyonist devletin kendilerine verdiği desteği asla unutmayacağını, bağımsız bir Kürt devleti İsrail bayrağını dalgalandırdığında iki ülkenin kelimenin tam anlamıyla müttefik olacağını açıkladı.

Avukat ve yazar olan Polstein, Başbakan Netanyahu'ya yakın bir gazete olan IsraelHayom'da düzenli olarak makale yayınlıyor. Al Jazeera'nın haberine göre, Polstein Kürtler ve İsrail arasındaki tarihsel dostluğu belgeleme ve yayma çağrısında bulundu.

Polstein, İsrail ve gelecekte kurulacak olan bir Kürt devletinin arasındaki ilişkinin hayati öneme sahip olacağına dikkat çekerken, İsrail'in onlarca yıldır Kürtlere yardım ettiğini, bağımsız bir Kürt devletine ihtiyaç olduğunu belirtti.

‘‘İsrail'in Yüzü'' hareketinin kurucusu olan Polstein, Kürt ulusal hareketinin, Yahudi kültürünün ana değerlerinden biri olduğunu iddia ediyor. Karşılıklı sevgi ve saygının bu açıdan normal olduğunu söylüyor.

İsrail'in eski Eğitim Bakanı GideonSaarda, Tel Aviv'deki yetkililere bir Kürt devleti kurulmasının desteklenmesine yönelik çağrıda bulunmıştu. Kürtlerin 30-50 milyon arası nüfusa sahip olduğuna dikkat çeken Saar, bir devlet kurmaları durumunda uzun vadede stratejik müttefik olacaklarını söylemişti.

Kaynak: Middle East Monitor

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (6)

israil bayrağının en yabancı olduğu coğrafya kürt topraklarıdır. kürtlerin yaşadığı bölgelere israil bayrağı ve yahudi sempatizmi pkk gibi marksist, leninist, ALLAHSIZ kitapsız yapılar sayesinde girmiştir.. ariel denen bu it de bunu çok iyi bildiği için pkk ve barzani gibi yapıları kullanarak siyonizm propagandası yapmak istemektedir. gerçekler farklı hayaller farklıdır. türkiyedeki kürt coğrafyası hariç diğer kürt coğrafyaları kesinlikle değişime ve ani operasyonlara açık durumdadır. aslında kürtler bile israil den dost olunmayacağını bilir. hani yılana sarılma hikayesi varya.. pkk gibi..

araplar müttefik değil mi? türkler türkiye devleti siyonist rejimle müttefik değil mi? bütün bunlar size helal ama sıra kürtlere gelince mi her şey haram oluyor...hadi gidin be...!!!

asla öyle bişey olmayacak. kimse buna müsaade etmez. kürdistan müstakil olmadı. bu gidişle olmayacak. yeni bir israil türetilmesine mevcut konjektür müsaade etmemektedir.

Israille beraber olursaniz filistinli musluman kardeslerimiz gibi cileler cekmeye iskenceler gormeye baslarsiniz ondan sonra biz ne yaptik diye dovunursunuz ama artik iş işten gecmistir israil dunya kurulduğundan beri muslumanlarin dusmanidir allah kuranı keriminde lanet etmiştir

bu nasıl bir kürt düşmanlığı Allah aşkına..İsrail kurulduğundan beri o bayrak tüm ülkelerde dalgalanıyor ..Alçaklar sizi...Kürtler söz konusu olunca mı İsrail düşmanlığı aklınız a geliyor...Biraz dürüst azıcık iz'an sahibi olun...Riyakarlar sizi...!

KAFİRLER İSTEMSEDE OLE YADA BOLE KURDİSTAN KURULACAKTİR YİLLARDİR ABD İSRAİL KUCAGİNDAN İNMEDİNİZ HALADA İNMİYORSUNUZ incirlik ustunden yillarca toror gurupalrina silah yagdiriken hiç abd sesinizi bile cıkartamadiniz halada olesiz neyin kafasindasin 1000 nin uzerinde tir toror orgutlerine silah gidiyor bu silahalr kime kulanilacak saniyorsunuz hala abd nato usleri duruyor be kardeşim

Görüş Bildir Bizimle Paylaş