DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail tankları Gazze'yi vurdu

İsrail ordusu, abluka altında tuttuğu Gazze'de tank saldırıları düzenledi.

5 Yıl Önce
2017-10-09 00:04:36

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik tank saldırıları düzenledi. Saldırı İsrail ordu kaynaklarından duyuruldu. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Orduya ait tanklar, Gazze Şeridi'nin güneyinde Hamas'a ait bir askeri üssü vurdu." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, tank saldırısının Gazze'den İsrail'in Aşkelon kenti yakınlarına akşam saatlerinde düzenlenen roket saldırısına karşılık olduğu ileri sürüldü.

Söz konusu roketin boş bir alana düştüğü ve herhangi bir yaralanma ya da can kaybına yol açmadığı belirtilmişti.

İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

İŞGAL VE ABLUKA SÜRÜYOR

İsrail, iki milyona yakın Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni, Hamas'ın 2006 yılındaki seçimleri kazanmasından bu yana abluka altında tutuyor.

Doğu Kudüs ve Batı Şeria da 1967'den bu yana İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İnşa ettiği duvarla bu iki yeri birbirinden ayıran İsrail, Batı Şeria'da yaşayan Filistinlilerin Doğu Kudüs'e geçişini engelliyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 200 bin, Batı Şeria'da ise 400 bini aşkın Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre, bu bölgelerdeki tüm Yahudi yerleşim birimleri "yasa dışı" kabul ediliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

https://www.timeturk.com/israil-tanklari-gazze-yi-vurdu/haber-746318 mustafa kızanselamün aleyküm güzel kardeşim bizim timeturk haber sitemizde İŞGALCİ yahudileri ((yerleşimci diye haber yapmakta bazende mültecii.... biz kendimize ayna tutmamız gerek nasıl olurda dünyaya siyonist hilelerini öğreten bi duruş İŞGALCİLERİ yerleşimci diye haber yapar bu farkındalığı göz ardı eder...BİZ KENDİMİZE GELMEZSEK NE yahudi YIKILIR NE haclı KAHROLUR...

mustafa kızan :selamün aleyküm güzel kardeşim bizim timeturk haber sitemizde İŞGALCİ yahudileri ((yerleşimci diye haber yapmakta bazende mültecii.... biz kendimize ayna tutmamız gerek nasıl olurda dünyaya siyonist hilelerini öğreten bi duruş İŞGALCİLERİ yerleşimci diye haber yapar bu farkındalığı göz ardı eder...BİZ KENDİMİZE GELMEZSEK NE yahudi YIKILIR NE haclı KAHROLUR...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş