DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail savaşa hazırlanıyor

İsrail'de ülke genelinde 'sivil savunma' tatbikatı yapıldı.

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:34:57

"Dönüm Noktası 15" adı verilen savaş tatbikat çerçevesinde saat 11.05'te ülke genelinde füze uyarı sirenleri çaldı. Bu esnada halktan güvenli sığınaklara girmesi istendi. Ordudan yapılan yazılı açıklamada, bu çerçevede saat 19.05'te tatbikatın tekrarlanacağı ve böylece halkın muhtemel tehlikeye hazırlıklı olmasının hedeflendiği belirtildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, "Acil durum alarm sistemlerinin işleyişini ve halkın bu duruma hazırlığını" test etmenin tatbikatın amaçları arasında olduğu kaydedildi.

Pazar günü başlayan güvenlik birimlerinin katıldığı, hava kuvvetleri ve donanmanın da dahil olduğu savaş tatbikatı ise perşembe günü sona erecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet

Çeçen - Rus Savaşı esnasında İran büyükelçisi Çeçenistanın Rusyanın iç meselesidir diye açıklama yapmıştı ..Şehid Komutan Şamil Basayev ise İran'a şu cevabı vermiştir O zamanda İran Amerikanın iç meselesidir ...Şehadettin yıl dönümünde rahmetle anıyoruz

Erkam

Kimin füzelerinden korkuyorlar acaba? El nusra'nın mı; Ahrar'ın mı yoksa o sevmediğiniz Hizbullah İran ve Suriye 'nin mi? Gerçi korkmasınlar, onlar adına Hizbullah ve Suriye ile savaşan Nusra lar var. Allahuaqbaaaar(!)

müslüm

Allah'ın gazabından sizi bu füze sistemleri ve alarm sirenleri kurtaramayacak inşaalah

mehmet yılmaz

israil savaşa girerse bu onun son savaşı olucak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş