İsrail Sağlık Bakanı koronavirüsün çözüm yolunu açıkladı: Eminim ki Mesih gelecek

İsrail Sağlık Bakanı Yaakov Litzman, dünyayı etkisi altına alan koronavirüslle ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Eminim ki Mesih gelecek' dedi.

2020-03-24 17:44:37

İsrail Sağlık Bakanı Yaakov Litzman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla İsraillilerin ne kadar süre karantinada kalacaklarına yönelik soruya İlginç bir cevap verdi. Bakan Litzman, soruya “Eminim ki Mesih gelecek” yanıtını vererek kurtuluşu Mesih'ten beklediklerini söyledi.

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüs İsrail'de de hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ülkede koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısının 1442'ye ulaştığı bildirildi. İsrail'de Kovid-19 önlemleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara verilirken, kapalı ve açık alanlarda 10 kişiden fazla katılımcının bulunduğu toplantı ve etkinlikler yasaklanmıştı. Ayrıca, market, eczane, benzin istasyonları ve bankalar dışında birçok ticari işletmenin 15 Mart'tan itibaren kapatılmasına karar verilmişti.

İSRAİL SAĞLIK BAKANI: EMİNİM Kİ MESİH GELECEK

Haaretz'de yer alan habere göre "İsrailliler ne kadar daha tecrit altında kalacak?" şeklindeki bir soruya cevap veren İsrail Sağlık Bakanı Yaakov Litzman, soruya “Eminim ki yakında Mesih gelecek” yanıtını vererek kurtuluşu Mesih'ten beklediklerini ifade etti. Litzman'ın açıklaması şöyle:

“Mesih'in Hamursuz Bayramı'ndan önce gelmesi için dua ediyoruz. Eminim ki Mesih gelecek. Yakında özgürlük içerisinde çıkacağız ve Mesih bizi dünyadaki tüm dertlerden arındıracak.”

YORUMLAR (0)

meto

Yeryüzünde ne kadar çok okumuş cahil varmış bir virüs sayesinde çok şey öğrenildi ders alınırsa tabiiki.

İşte asıl virüsler bunlar yok Mesih gelecek yok o gelecek gelse ne olacak aşıyımı getirecek

Serdar Meşhedi

İlginç ... Şiiler ve Yahudiler yakında mehdi'nin gelmesini bekliyorlar...Apaçık ortaya çıktı ki her iki grup da ortak bir kaynaktan besleniyorlar... Bakmayın siz öyle birbirlerine düşman göründüklerine... Onların; yok etmeyi istedikleri ortak bir düşmanları var... : ORTA YOLU TUTMUŞ MÜSLÜMANLAR...

Cahilfani

mesihin gelmesi hiç adil olurmu be cahil.ALLAH adildir....yahudilerde adalet ne arar tabiii...

mehmet demir

Eminim ki bu virüsün arkasında Yahudiler var.Tüm savaşları ve kaosu mehdi gelsin diye yapıyorlar.