SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
İsrail, öğrencilerin Etiyopya’ya ziyaret etmesini yasakladı

İsrail, öğrencilerin Etiyopya’ya ziyaret etmesini yasakladı

İşgal devleti İsrail, Etiyopya’da olası bir saldırı ihtimali bulunduğunu ifade eden bir güvenlik raporuna dayanarak öğrenci gruplarının, Etiyopya'yı ziyaret etmesini yasakladı ve bu yıl içinde planlanan uçuşlar da askıya aldı.

İsrail, öğrencilerin Etiyopya’ya ziyaret etmesini yasakladı
16.1.2020 13:09:21

İşgal devleti İsrail, Etiyopya'da olası bir saldırı ihtimali bulunduğunu ifade eden bir güvenlik raporuna dayanarak öğrenci gruplarının, Etiyopya'yı ziyaret etmesini yasakladı ve bu yıl içinde planlanan uçuşları askıya aldı.

İsrail Eğitim Bakanlığı, "Güvenlik makamlarının talimatları ve Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan seyahat uyarılarının ardından, bu aşamada Etiyopya'ya öğrenci misyonları gönderilmemesine karar verildi" denildi.

Bakanlık, önümüzdeki günlerde durumun başka bir değerlendirmesinin yapılacağını da sözlerine ekledi.

2018 yılının Ağustos ayında, kayıp 21 yaşındaki İsrail'li öğrenci Aya Naamneh'in cesedi, Etiyopya çölünde bulundu. İsrail Dışişleri Bakanlığı ise, Aya'nın bir tur sırasında grubundan ayrıldıktan sonra muhtemelen bir düşüş sonucu öldüğünü açıkladı.

İsrail hükümetinin liderliğindeki terörle mücadele organı, "terörizmin Etiyopya'ya kadar uzanabileceğini" belirterek, "Doğu Etiyopya'da, Somali'de ve Cibuti sınırında yaşayan İsrail Yahudileri potansiyel bir tehdit altında” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR