SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFABİSİKLETGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
İsrail, neden YPG’li Kürtlere yardım ettiğini açıkladı!

İsrail, neden YPG’li Kürtlere yardım ettiğini açıkladı!

İşgal devleti İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovli, İran’ın etkisini kırmak için Suriye’deki YPG’li Kürt birimlerine yardım ve destek verdiklerini açıkladı.

İsrail, neden YPG’li Kürtlere yardım ettiğini açıkladı!
7.11.2019 02:18:10

İşgal devleti İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovli, İran'ın etkisini kırmak için Suriye'deki YPG'li Kürt birimlerine yardım ve destek verdiklerini açıkladı.

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely, ülkesinin Suriyeli Kürtlere yardım ettiğini açıkladı.

İsrail Parlamentosu'nda konuşan Tzipi Hotovely, ülkesinin Suriyeli Kürtleri bölgede İran'ın etkisine karşı denge olarak gördüğünü ve Kürtlerin ABD ile diyaloğunu teşvik ettiğini söyledi.

Suriyeli Kürtlerin İsrail'den diplomatik ve insanı yardım talebinde bulunduğunu kaydeden Tzipi Hotovely, ülkesinin bu taleplere olumlu yanıt verdiğini ifade etti.

Hotovely, “İsrail, çok sayıda insani ve diplomatik yardım talebi aldı. Kürtlerin yaşadığı derin sıkıntıları anlıyoruz ve biz onlara farklı kanallardan yardım ediyoruz.” dedi.

Yapılan yardımını içeriği konusunda ayrıntı vermeyen Hotovely, Batı yanlısı Suriyeli Kürtlerin ve bu bölgedeki azınlığın korunmasının İsrail'in çıkarına olduğunu belirterek, “Suriye'nin kuzeyinde Kürtlerin çökmesi, İsrail açısından tehlikeli ve olumuz bir senaryo oluşturur. Bu durumda İran'ın etkisindeki olumsuz unsurlar güçlenir.” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 7.11.2019 23:05:02
Buna kargalar bile güler.Madem böyle düşünüyor, burunlarının dibindeki Hizbullah ı ortadan kaldırmıyorlar.Yada at İran 5 adet nükleer bomba işi bitsin.Bunların derdi İran değil ki,İran bunların Asya daki stratejik ortağı.Bunların ki tavşana kaç,tazıya tut hikayesi.Ne İran İsrail'e,ne de İsrail İran'a saldırır.Ama bunların ikisi bir olup,bize saldırabilirler
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR