SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsrail ile Körfez ülkelerini birbirine bağlayacaklar

İsrail ile Körfez ülkelerini birbirine bağlayacaklar

İsrail ve ABD’nin, Arap Körfezi ülkeleri ile İsrail’i birbirine bağlayacak demiryolu üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı.

İsrail ile Körfez ülkelerini birbirine bağlayacaklar
8.11.2018 16:57:08

İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, İsrail ile Körfez ülkelerini bir araya getirecek “Barış Demiryolu” projesini açıkladı. Umman'daki ulaştırma ve Taşımacılık Kongresinde konuşan İsrailli Bakan Katz, “Bu hat mantıklıdır. Ve bu siyasi ve ideolojik hilafların üstündedir” dedi.

ABD yönetiminin bu demiryolu projesine destek verdiğini ifade eden Katz, projenin iki merkezi fikre dayandığını belirterek İsrail'in köprü görevini göreceğini, Ürdün'ün ise bölgesel taşımacılık merkezi olacağını söyledi.

SULTAN ABDULHAMİD'İN PROJESİNİ AKILLARA GETİRDİ

İsrail ile ilişkileri normalleştirme yönünde bir biri ardına adımlar atan Arap Körfezi ülkeleri ile İsrail arasındaki demiryolu projesi akıllara Osmanlı halifesi Sultan Abdülhamid'in İstanbul ile Mekke ve Medine'yi birbirine bağlayan demiryolu projesini akıllara getirdi.

Hicaz Demir Yolu, Osmanlı padişahı olan II. Abdülhamit tarafından 1900-1908 yılları arasında Şam ile Medine arasında birçok zorluklar göğüslenerek yapımı tamamlanmıştır.

İSRAİL'LE ANLAŞMA YOLUNDA İLERLEYEN KÖRFEZ ŞEYHLERİNİN DEDELERİ SÖKMÜŞTÜ

Hicaz demiryolunun parçaları; bugün, İsrail ile anlaşma adımları atan Körfez şeyhlerinin dedeleri yardımıyla sökülmüştü.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 9.11.2018 09:16:16
  Dedelerinin... Ateşleri bol olsun islama ve insana ihanet eden zalımların
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR