DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail, Hatib'in Mescid-i Aksa'ya girişini yasakladı

İsrail, 1948 Filistin İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hatib'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya girişini 6 ay süreyle yasakladı.

01.06.2015 13:26:26

İsrail'in, 1948 Filistin İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Kemal el-Hatib'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya girişini yasakladığı bildirildi.

Hareketin Sözcüsü Zahi Necidat, yaptığı açıklamada, İsrail iç istihbaratına bağlı "İç Cephe Komutanlığı"nın Hatib'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya girişini 6 ay süreyle yasaklayan bir karar çıkardığını söyledi. Hatib'in, 2014'te de 6 ay süreyle Mescid-i Aksa'ya girişi yasaklanmıştı.

Hareketin konuyla ilgli açıklamasında da karar kınanarak, "Siyasi bir kovuşturma, dine ve ırka yönelik bir zulüm olan bu karar, kabul edilemez" denildi.

İsrail, "Mescid-i Aksa Muhafızı" olarak da bilinen 1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Raid Salah'ın da "kentteki sükuneti bozduğu" iddiasıyla Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya girişine izin vermiyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

savrulan islamcıların en başında bence ali bulaç geliyor.ama farkında değil...ya da çok iyi farkında fakat bize numara çekiyor....yemezler yemezler..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş