DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail, Filistinlilerin arazilerini talan etti

İsrail'in, Batı Şeria'da Filistinli çiftçilere ait zeytin ve badem ağacını kestiği açıklandı.

16.06.2015 14:50:10

Independent'ın haberine göre,  İsrail 'in, Batı Şeria'da Filistinli çiftçilere ait yaklaşık 1000 zeytin ve badem ağacını, “yasa dışı olarak devlet arazisinde oldukları” gerekçesiyle kestiği açıklandı. Olayın ardından açıklama yapan Filistinli yetkililer, İsrail'i savaş suçu işlemekle suçladı.

Arazilerinin talan edildiğini gören çiftçiler, büyük üzüntü yaşadı. Çiftçilerden biri olan ve 800 ağacının İsrail tarafından yok edildiğini söyleyen Sabri Manasra, “Bana hiçbir şey bırakmamışlar” dedi ve ekledi, “Bu zararı kimse unutmayacak, çocuklarım da unutmayacak, onların çocukları da. Bu bizim kalbimize zarar vermek. İnsanların nasıl böyle bir şey yapabildiğini anlamıyorum.”

 İsrailli yetkililer ise tepkiler üzerine yaptıkları açıklamada, arazide yapılan operasyonun “kanunun uygulanması” olduğunu söyledi. Independent'a konuşan İsrail Savunma Bakanlığı'ndan yetkililer, “Wadi Fukin'deki devlet arazisine yasa dışı dikilen yaklaşık 1000 zeytin ağacı yok edildi. Operasyon hukuki süreçten sonra yapıldı” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Nevzat Baydoğan

Afganlar, ne mutlu Türküm deseler, malum marşları ezberleseler,nutuk okusalar,rum turkçesi konuşsalar,avrupa birliğine girmek için geber seler olmazmı? Büstleri öptürup .....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş