İsrail’e İran rüşveti

Amerikan yönetimi İran ile nükleer anlaşmaya itiraz etmemesi için İsrail’e sus payı olarak askeri yardım miktarını 1 milyar dolar arttırdı. ABD, İsrail’e verilecek F-35 adetini de 50’nin üzerine çıkartıyor.

28.05.2015 09:06:48

Yeni Şafak'tan Zeynep Gül'ün haberine göre; ABD'nin İran'la varılan nükleer uzlaşıya muhalefet etmemesi karşılığında İsrail'e yaptığı askeri yardımların ölçeği giderek artıyor. İsrailli kaynaklar ABD'den yapılan yıllık yardımın 3 milyar dolardan 4 milyar dolara çıkacağını söyledi. ABD'nn yapacağı yardıma, 'Demir Kubbe' savunma sisteminde kullanılmak üzere gönderdiği füzeler ve istihbarat amaçlı yüksek teknoloji sistemleri gibi özel hibelerin dahil olmadığı kaydedildi.

'CÖMERT OBAMA'

Yedioth Ahronoth'un haberine göre ABD, İsrail ordusunu güçlendirmeye yönelik “telafi” listesi hazırladı. İsrail ordu yetkilileri ise, “Müzakelerde İran ile anlaşmak zorunda kalan Obama'nın İsrail'e karşı cömert olacağını tahmin ediyoruz” dedi. ABD, bir hafta önce İsrail'le akıllı bomba ve anti-tank füzeleri içeren silah anlaşmasını onaylamıştı. Daha önce de ABD'den İsrail'e teslim edilecek 'Müşterek Taarruz Uçağı' F-35'lerin adetinin artırılması görüşülmüş ve bu sayının 50'nin üzeirne çıkarılması gündeme gelmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ihsanettin türkoğlu

Anadolu topraklarını SEVİYORSAN bizim kadar şayet., teslim ol , sulha ve barışa teslim ol,. kardeşliğe teslim ol,. İsrail ve suudi parasına teslim olma ! fitne dediğin senin yarattığın İSRAİL OYUNU dur., islama ve dinine boyun eği., sizin gibi mezhep çatışmasını koruyan İSRAL ajanıdır esas.para ÇIKARI vardır. vesselam.

vatansever

Anadolu toprakları asırlardır acem casuslarından çok çekti. Bu casuslar her daim fitne peşinde koşmaktaydı. Görüyoruz ki Anadolu coğrafyasında Acem casuslarının soyu hala tükenmemiş. Utanmadan bir de teslim ol çağrısı yapılmakta!

osman yavuz

Şu yorumculara ve de göbekten 'iran acılarına' çok gülerim.İsrail ,irandan korktuğu için takviye alıyor.adamın yorumuna bak, şeytan izdivacı gibi bedevi bir yorum yapmış.iranda ,bizim gibi nato ve incirlik mi var ? sen otur derdine haline yan.komşuna saygı duy, başka dostun hiç kalmadı.iran ülkemiz 2.5 katı büyüklükte adeta bir kıta ve Ortadoğu kalbi.aç bir haritaya bak. bıktık düşmanca at gözlüklü yorumlarından.teslim ol.

mustafa seker

cemaatinki islamsa onu bile istemiyorum. sizi sevmiyoruz. yahudi bile cemaatten daha masum gözümüzde. son cemaatçi bitene dek mücadele edeceğiz göreceksiniz

mehmet yılmaz

bunun diğer adıda, amerika iranla izdivaç halinde. amerika iranı koruyor. amerika iranla raks ediyor. amerika iranı susturuyor. demekki iran büyük şeytanla, şeytanca ilişkiler yaşıyor. hala da inanmayan srülere ithaf olunur.