SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz : İran’ı bombalamak da seçenekler arasında

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz : İran’ı bombalamak da seçenekler arasında

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yayınlanan röportajında ülkesinin, “İran’ı bombalamak da seçenekler arasında. İran'ın nükleer silah üretmesine veya bunu elde etmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz : İran’ı bombalamak da seçenekler arasında
7.12.2019 17:10:53

İşgal devleti İsrail Dışişleri Bakanı Katz, ülkesinin, “İran'ı bombalamak da seçenekler arasında. İran'ın nükleer silah üretmesine veya bunu elde etmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Yisrael Katz, İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yayınlanan röportajda ‘İran'ı bombalamak İsrail'in düşündüğü bir seçenek midir?' sorusuna şu yanıtı verdi:

“Evet, İran'ı bombalamak da seçenekler arasında. İran'ın nükleer silah üretmesine veya bunu elde etmesine izin vermeyeceğiz. Bunu durdurmanın yolu askeri harekat ise biz de bu yolu izleyeceğiz.”

İsrailli Bakan Avrupa ülkelerini, ABD'nin eski Başkanı Barack Obama döneminde, 2015 yılında İran'la yaptığı nükleer anlaşmadan çekilen Başkan Donald Trump'ın yürüttüğü sert yaklaşımı desteklemediği için eleştirdi.

DPA'nın haberine göre Katz, “İranlılar kendilerini Avrupa'dan destek aldıklarına inanma konusunda kandırdıkları sürece yenilgiyi kabul etmeleri daha da zor olacak” dedi.

Roma'nın ev sahipliği yaptığı Akdeniz Diyaloğu Forumu'na katılan Katz, Batı ve Arap devletlerinin İran'ı nükleer programlarını durdurmaya zorlayan bir koalisyon kurma zamanı geldiğini anlattığı bir de konuşma yaptı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR