DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'den Türkiye'ye sıcak mesajlar

İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye-İsrail ilişkileri konusunda sıcak mesajlar verdi...

6 Yıl Önce
2016-03-24 01:23:32

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin düzelmesi için ılımlı mesajlar verdiği açıklamasında "Biz her zaman Türkiye ile ilişkileri düzeltmek istedik ve bu ilişkilerin yönünü değiştiren biz değildik. Eğer mümkünse ilişkileri normalleştirmek istiyoruz." dedi.

Ajansların haberine göre; Netanyahu, Türkiye ile İsrail arasında yakında bir görüşme daha olacağını ve bu görüşmenin iki ülke ilişkilerinin düzelmesi için olumlu sonuçlar doğuracağını ümit ettiğini söyledi.

İsrail basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun Türkiye ile İsrail ilişkilerinin normalleşmesi için yürütülen görüşmeler hakkında şunları söylediği belirtildi:

İLİŞKİLERİ NORMALLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

"Biz her zaman Türkiye ile ilişkileri düzeltmek istedik ve bu ilişkilerin yönünü değiştiren biz değildik. Eğer mümkünse ilişkileri normalleştirmek istiyoruz. (Türkiye ile) Temaslarımız sürüyor ve bu temaslarda ilerleme sağlanıyor. Yakında bir görüşme daha olacak ve bu görüşmenin ilişkilerin tamamen düzeltilmesi için olumlu sonuçlar doğuracağını ümit ediyorum."

Açıklamada, Netanyahu'nun, Beyoğlun'daki terör saldırısı hakkında yürütülen soruşturma ile ilgili olarak da "Türkiye ile İsrail arasında iyi bir işbirliğinin olduğunu ve bu konuda hiçbir şikayetlerinin bulunmadığını" ifade ettiği aktarıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş