SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsrail'den Rusya'ya: Hizbullah'ı Golan'dan uzaklaştırın

İsrail'den Rusya'ya: Hizbullah'ı Golan'dan uzaklaştırın

İsrail yönetimi Rusya'dan, Hizbullah'ın, işgal altındaki Golan Tepeleri'nden uzaklaştırılması için çalışmasını istedi.

İsrail'den Rusya'ya: Hizbullah'ı Golan'dan uzaklaştırın
16.7.2019 08:12:59

İsrail Kamu Yayın Kurulu'nun (KAN) haberine göre, Tel Aviv yönetimi, Moskova'dan Hizbullah unsurlarının bölgeye yerleşmesini engellemek için önceden atılan adımların devamının gelmesini istedi.

Haberde, 4 ay önce edinilen istihbarat bilgilerinin, Hizbullah'ın terör yapılanması oluşturmak amacıyla Golan Tepeleri'nin Suriye tarafında konuşlandığını ortaya koyduğu ifade edildi.

İsrail yönetiminin, Hizbullah'ın bu çalışmalarına engel olmaya çalıştığı ancak başarılı olamayınca Moskova'dan duruma müdahale etmesini istediği kaydedildi.

NASRALLAH'IN AÇIKLAMALARI

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın cuma günü "İsrail'in tamamını hedef alma" açıklamasına karşı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu pazar günü "Lübnan'a ezici bir saldırı gerçekleştirme" tehdidinde bulunmuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 23 Temmuz 2018'de Kudüs'te gerçekleştirdiği görüşmede, Lavrov'un Netanyahu'ya Suriye'deki İran güçlerini, işgal altındaki Golan Tepeleri'nden 100 kilometre uzakta tutmayı önerdiği belirtilmişti.

İsrail'in Haaretz gazetesinin üst düzey bir İsrailli yetkiliye dayandırdığı haberde ise Netanyahu'nun, Lavrov'un bu önerisine karşı çıkarak, "Sınırdan 100 kilometre uzakta da olsa İran'ın bölgeye yerleşmesine izin vermeyeceğiz." yanıtını verdiği ifade edilmişti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR