İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı!

1948 yılından bu yana Filistin topraklarını işgal altında tutan İsrail, Türkiye saatiyle gece 04:00'den itibaren Gazze'ye 15 hava saldırısı düzenledi.

27.05.2015 04:51:48

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

Gazze kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Gazze'nin güneyinde bulunan Refah kentine yerel saatle gece 3:00'den itibaren İsrail uçakları tarafından ağır bir saldırı başlatıldı. Saldırıda 15 noktanın hedef alındığını belirten kaynaklar, yaklaşık bir saat devam eden bombardımanın ardından saldırının durduğunu belirttiler. Öte yandan saldırılarda şimdiye kadar herhangi bir can kaybı yaşanmadığı ve hastanelere intikal eden bir yaralanının da bulunmadığı öğrenildi.

Dün gece saatlerinde Gazze'nin güneyinden roket atıldığını öne süren İsrail kaynakları, İsdud (Aşdod) başta olmak üzere pek çok kentte alarma geçmiş ve işgalcilerin yaşadığı bazı yerleşim birimlerinde alarm durumuna geçilmişti. Gazze kaynakları ise roketlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmamış ve saldırıyı üstlenmemişti. Yaptığı bütün saldırıları üstlenen İzzeddin El Kassam Tugayları tarafından herhangi bir açıklama yapılmaması saldırının farklı bir grup tarafından yapılmış olabileceği ihtimalini akıllara getirirken İsrail bombardımanının devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Bilindiği üzere 1.7 milyon sivilin yaşadığı Gazze Şeridi, sık sık İsrail işgal güçlerinin saldırılarına maruz kalıyor. 2008 yılında Gazze'ye saldıran İsrail Ordusu, iki bine yakın sivili katletmiş ve daha sonra da 2012 yılında gerçekleştirilen saldırılarda da üç yüz Filistinli İsrail bombalarıyla öldürülmüştü. En son geçtiğimiz yıl yaz aylarında başlatılan işgal harekatı başarısız olmuş ancak yine iki bine yakın Filistinli sivil İsrail Ordusu'nun saldırılarına kurban gitmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)