DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

24.06.2015 02:43:13
İsrail ordusu, Gazze'ye hava saldırısı düzenlediğini doğruladı.

İsrail Ordusundan yapılan yazılı açıklamada, uçakların "bir roket rampasını hedef aldığı" belirtildi.

Saldırının gece saatlerinde "Gazze'den İsrail'e atılan bir rokete karşılık" gerçekleştirildiği savunulan açıklamada, "Atılan roketlerin Sorumluluğu Hamas'a aittir. Gazze'den atılan Roket güneydeki Yad Mordechai bölgesine düştü. Herhangi bir kayıp ve hasar tesbit edilmedi. Saldırıyı şuana kadar üstlenen olmadı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, bölgedeki yerel halkın "sirenlerin çalmasının ardından bir patlama sesi duyduğu" bilgisine yer verildi.

Bu arada İsrail basınında yer alan haberlerde, Gazze'den atıldığı iddia edilen roket nedeniyle ülkenin güneyindeki bazı bölgelerde sirenlerin çaldığı kaydedildi.

Gazzeli görgü tanıkları, İsrail savaş uçakları tarafından Beyt Hanun beldesine füze saldırısı gerçekleştirildiğini bildirmişti. Atılan füzenin tarım arazisine düşmesi sonucu ekili ürünlerde büyük hasar meydana geldiği, ölü ve yaralı olmadığı belirtilmişti.

İsrail ordusu geçen haftalarda da "roket atıldığı" iddiasıyla Gazze'ye hava saldırıları düzenlemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sezai

Mesele ayak ayak üstüne atmak değil. Mesele Rusya'nın uçak tacizinde NATO'yu davet edip etmeme meselesidir. Mesele ABD'ye İncirliği açıp açmama meselesidir. Mesele ayak ayak üstüne atma değil; mesele Türkiye üzerinden ABD'nin Irak ve Suriye'ye bomba üstüne bomba atmasına izin verip vermeme meselesidir. Küçük beyinler koltuk, saray ve ayak ayak üstüne atmayla güçlü olduk sanır. Buna kargalar bile güler. Güçlü olmak; biz ABD ile stratejik müttefiğiz, Avrupa için tampon bölgeyiz deyip diyememektedir. Güçlü olmak İslam Birliği için çalışmaktır, AB için değil. Yazık Müslümanlara!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş