DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'den Filistinli kardeşlere 119'ar yıl hapis

İsrail'den Filistinli kardeşlere 119'ar yıl hapis

15.06.2015 20:16:03
İsrail Askeri Mahkemesi'nin 2013 yılında bir İsrail askerini kaçırmak ve öldürmekle suçladığı 2 Filistinli kardeşe 119'ar yıl hapis cezası verdiği bildirildi.

İsrail Ordu Radyosu'nun haberine göre İsrail Askeri Mahkemesi, Batı Şeria'nın kuzeyinden Abdusselam ve Nidal Ömer isimli 2 Filistinli kardeşi, "İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan kardeşlerini kurtarmada müzakere aracı olarak kullanmak üzere bir İsrail askerini kaçırdıktan sonra öldürmek" suçlamasıyla yargıladı. Mahkeme Abdusselam ve Nidal'i 99 yıl müebbete ilaveten 20'şer yıl hapis cezasına çarptırdı.

İsrail Emniyeti, 2013 yılında İsrail askerinin kaçırılması ve öldürülmesi olayını Abdusselam ve Nidal kardeşlerin hiçbir Filistin grubuna mensup olmamaları nedeniyle bireysel bir eylem olarak tanımlamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

emre

mesut yılmazçevik biraydın doğankemal gürüzkemal alemdaroğluez cümle bir isim akpartide olması değil düşünülmesi bile akpartinin üstüne sifon çekmeye yeter.herkes akıllı olacak.tevbe etseler dahi gözlerden uzak olsunlar ki yaşattıkları acılar akıllara gelmesin...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş