DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'İsrail'de inşaatlar hızla devam ediyor'

İsrail'de yayınlanan Kol Ha'ir gazetesi bu haftaki sayısında işgal altındaki Doğu Kudüs'te yapılacak olan inşaat faaliyetlerine yer verdi.

5 Yıl Önce
2017-04-08 23:33:46

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre gazete işgal altındaki Kudüs şehri ve çerçevesinde inşa edilmesi düşünülen 3 bin konutun proje, uygulama veya pazarlama aşamasında olduğunu yazdı.

Gazete GS Aron şirketinin Pisgat Ze'ev yerleşkesindeki Hapark projesi kapsamında yapmayı düşündüğü 63 konutluk üç binayı pazarlamaya başladığını belirterek, 2018 yılında buranın yaşama açılmasının beklendiğini ifade etti.

Euro İsrail şirketi de Euro Pisgat Ze'ev Yerleşkesinde 122 konutu pazarlamaya başlarken, Tsravata Şimon şirketinin de Cebel Ebu Ğuneym'deki Har Homa yerleşkesinde inşa ettiği konutların üçüncü etabının %94'ünü satışa sunduğunu duyurdu. Dokuz katlık üç binadan oluşan projende 142 konutun yer aldığı bildirildi.

Aynı şirket 122 konutluk yeni bir inşaata daha başlayacağını duyurdu.

Dino Yerleşkesinde de konutlar hızla inşa ediliyor. Yerleşkede faaliyet gösteren Siyonist Donah şirketi, 113 konutluk bir projeyi hayata geçirdiğini belirtirken, A Aharon şirketi de 88 konutluk inşaatı müşterilerine takdim etti.

Gazete bunların yanında inşaat sektöründe çalışan birçok şirketle bu şirketlerin nerede ve ne kadar konut inşa ettiklerini, bunun için ne kadar Filistin toprağını gasp ettiklerini, yaptıkları projelerin hangi aşamada olduğunu listeledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş