DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'de bir kilise kundaklandı

İsrail'de bir kilisenin kundaklandığı belirtildi. Ateşe verilen binanın duvarına İbranice Hristiyanlık karşıtı grafitiler çizildi.

19.06.2015 10:44:37

Ajansların haberine göre, İsrail Emniyet Sözcüsü Micky Rosenfeld, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kuzeydeki Galile (Celile) kenti yakınlarında bulunan "Multiplication of the Loaves and Fishes" (Somun ve Balık Çoğalımı) kilisesine, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce saldırı düzenlendiğini belirtti. Kilisenin iç ve dış kısımlarının ateşe verildiğini aktaran Rosenfeld, binanın dış duvarına da "Hrıstiyanlık karşıtı" grafitilerin çizildiğini ifade etti.

Saldırının faillerinin bulunması için soruşturma başlatıldığını aktaran Rosenfeld, "Devam eden polis araştırması sonucu kilisedeki yangının kastlı olarak çıkarıldığı belirlendi. Bugün saldırıyla ilgili 16 genç (Yahudi) gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı" bilgisini paylaştı.

Yetkililer, 2 kişinin dumandan hafif şekilde etkilendiği yangına, müdahale edilerek söndürüldüğünü kaydetti.

Hristiyanlar, saldırıya uğrayan söz konusu kilisede, Hazreti İsa'nın "5 ekmek ve 2 balıkla 5 bin kişiyi besleyerek" mucize gösterdiğine inanıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Osman Karakaya

Azerbaycan icin savas daha cok erken.Azerbaycan mutlaka bazi silahlari kendisi üretir hale gelmeli.En azindan Erivani kendi silahlariyla tehdit edebilir durumda olmali.Ileri manada ise türkiye ile beraber diger Türk ve Islm ülkeleri ile siki isbirligine gitmeli.Diger taraftan istihbaratini güclendirip ,Irani iyi okumali.Ondan sonra catismalari gidiklayip, Ermenistani iyice kiskirttiktan sonra darbeyi indirmeli.hemde bütün gücüyle.Kisa net olmali.Sorunlu bölgeler kendi kontrolünde olmali ki ,uluslar arasi kamuoyunu istedigi gibi oyalayabilsin.Gün gelincede son noktayi koymak kendi elinde olsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş