DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail Büyükelçiliği konutu önünde sabah namazı!

İHH İnsani Yardım Vakfı'nca İstanbul'da düzenlenen 'Özgür Kudüs Yürüyüşü'ne katılmak için Konya'dan yola çıkan grup, başkentteki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde sabah namazı kıldı.

7 Yıl Önce
2015-05-31 09:10:55

AA'nın haberine göre; Gazze'de İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 5'inci yılı dolayısıyla bugün saat 17.00'de Fatih Cami önünde gerçekleştirilecek "Özgür Kudüs Yürüyüşü" etkinliği için İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi öncülüğünde yola çıkan grup, İsrail Büyükelçiliği konutu önüne geldi. Atatürk Bulvarı'nın trafiğe kapatılmasının ardından grup, yere serdikleri hasırların üzerinde sabah namazı kıldı ve dua etti.

Namazın ardından açıklama yapan İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, İstanbul'daki etkinlik için Konya'dan 11 otobüsle yola çıktıklarını belirterek, "Allah'ın izni keremiyle çok yakında bu topluluk Kudüs'te bayram ve cuma namazı kılacak ümidindeyiz" dedi.  

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yahya

arakanlılara da söyle. daha karlısınız. az oruç tutacaksınız deyin. dün şehit edilen ihvana da bunu anlat. idam sehpasına giden mürsiye bediiye biltaciy de anlat. bir kaç günlük ömürleri kalmış. belki daha kısa oruç tutarlar. kuranı acaba kim btüncül ele almıyor. şu soruyu sordunuz mu kendinize. acaba resulullah yaşasaydı şu an nasıl davranırdı. yoksa süleymaniye vakfına üye olup derslere mi katılırdı. sonra kendi memleketine gidip köşesine mi çekilirdi bazı ilahiyatçılat gibi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş