DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail askerleri yine saldırdı

İsrail askerlerinin, 'Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını' protesto eden Filistinli göstericilere müdahalesinde 4 kişi yaralandı

19.06.2015 22:26:35

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde "Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını" protesto eden Filistinli göstericilere müdahalesi sırasında dört kişinin yaralandığı bildirildi.

Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele İçin Halk Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Nablus'un batısındaki Kefr Kaddum'da düzenlenen haftalık gösteriye İsrail askerleri müdahale etti. Protestoculardan ikisinin gerçek, ikisinin de plastik mermiyle yaralandığı eylemde, onlarca Filistinli biber gazından etkilendi.

Filistinliler, Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele için Halk Komitesi'nin çağrısıyla her cuma, İsrail'in, Yahudi yerleşim yeri inşa faaliyetlerini ve ayrım duvarını protesto etmek üzere Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde gösteriler düzenliyor. Gösterilere zaman zaman yabancı aktivistler de destek veriyor. Filistin İstatistik Kurumunun verilerine göre, yaklaşık 50 bin Filistinli, Kudüslü olduğu halde ayrım duvarı nedeniyle şehirde yaşayamıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet

ila cehenneme zümera, hafız esed ile buluşmaya.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş