SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
İsrail 7 misyonunu kapatacak

İsrail 7 misyonunu kapatacak

2019 bütçe görüşmelerinde Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesinin kısıtlanması kararı alan İsrail, yurt dışında en az 7 diplomatik misyonunu kapatacak. Tel Aviv daha önce de 22 misyonun kapatılmasından planlanmıştı.

İsrail 7 misyonunu kapatacak
12.01.2018 15:49:07

TIMETURK | ÇEVİRİ 

Yurt dışında en az 7 diplomatik misyonunu kapatacağı açıklanan İsrail Dışişleri Bakanlığı çalışanlarından 140 kişinin bu amaçla emekliye sevkedileceği belirtildi.

ABD'DEKİLER DE KAPATILIYOR

İsrail'deki yayın organlarından Haaretz Gazetesi'nin ahberine göre kapatılması gözden geçirilecek yurt dışı misyonlar arasında Amerika Birleşik Devletleri'ndekiler de var.

KAÇ İSRAİL MİSYONU VAR?

Halihazırda Washington, Atlanta, Boston, Houston, Los Angeles, Miami, San Francisco, Chicago ve New York'da BM delegeleri de dahil dokuz İsrail misyonu var. Bir misyonun çalışabilmesi için yılda yaklaşık 3.4 ya da 4.4 milyon dolar gerekiyor.

NEDNE KAPATILIYOR?

Bakanlık bu misyonların çoğunun birleştirilmesi öneriyor.

İSTANBUL VE ANKARA MİSYONLARI DA GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Amerika'dan başka Kanada, Toronto, Montreal, Ottawa, Brezilya, San Paolo, Ankara, İstanbul, Berlin ve Münih'deki misyonlar da kapatılması gözden geçirilen yerler arasında sıralanıyor. Letonya, Litvanya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya'daki temsilciliklerin de birleştirilmesi gerçekleşebilir.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR