DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Isparta'da öğrencilerden kira protestosu

Isparta'da öğrencilerden kira protestosu

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:42:38
Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) öğrenim gören bir grup öğrenci, şehirdeki apart ve evler için yüksek kira istendiğini öne sürerek, durumu protesto etti.

Kaymakkapı Meydanı'nda toplanan, "Aileye 5, öğrenciye 15", "Kira ödeyip ev sahibi ediyoruz" yazılı pankartlar taşıyan yaklaşık 300 kişilik grup, "Isparta uyuma, öğrencine sahip çık", "Yolunacak kaz değiliz" sloganları attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Halil İbrahim Pişkin, 45 metrekarelik aparta bin lira, 80 metrekarelik sobalı eve 700 lira isteyen ev ve apart sahiplerine tepki göstermek amacıyla eylem düzenlediklerini söyledi.

Apart ve ev sahiplerinin, yaz aylarında oturmadıkları halde kendilerinden kira istediklerini, vergi ödememek için de bunu elden aldıklarını anlatan Pişkin, bu zulme son verilmesi gerektiğine işaret etti.

Öğrencilerin bu ülkenin gelir kapısı değil, geleceği olduğunu vurgulayan Pişkin, "Lütfen apartları yatırım aracı görmeyin. Süleyman Demirel Üniversitesinde okuyoruz ama Süleyman Demirel'in akrabası değiliz. Bu yaptığınıza derhal son verin" ifadesini kullandı.

Açıklamanın ardından slogan atarak Cengiz Topel Caddesi'ne yürüyen öğrenciler, polisin uyarısı üzerine eylemi sonlandırdı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet aytaş

S.A.EFENDİM ben 1997 yılında kaza geçirdim,Tekerlekli sandalyede YAŞIYORUM İMC MEDİKALDEN 5,000TL YE 2014 mart AYINDA 803 MODEL AKÜLÜ ARABA ALDIM 2.000 TL,Yİ TEKERLEKİ SANDALYE İLE ESNAFLARDAN TOPLADIM 3,000 TL,Yİ MEHMET ERDEMİN KARDEŞİ ALİ ERDEM YARDIM ETTİ BEN 8 AY ÖNCE AYDIN ADÜ DE AMELİYAT OLDUM ARACIM HASTANEYE ÇIKMIYOR 5 DEFA SERVİSE GÖNDERDİM OLMADI MÜDÜRLERİ MUSTAFA ÇOLAK BEY İLE GÖRÜŞMEM GEREKMİŞ YURT DIŞINDA OLDUĞU İÇİN NİSAN AYDIN DAN BU YANA HALA GÖRÜŞTÜRMEDİLER MAĞDUR DURUMDAYIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN.SAYGILARIMLA EFENDİM

Görüş Bildir Bizimle Paylaş