İspanya futbolunu, Telefonica yayınlayacak

İspanya futbolunu, Telefonica yayınlayacak

11.07.2015 14:56:00
İspanyol futbolunda 2015-16 sezonunun yayın haklarını, 600 milyon avro karşılığında ülkenin telekomünikasyon şirketi Telefonica aldı.

İspanya Profesyonel Futbol Ligi (LFP) ve Telefonica'nın internet sitesinden yapılan ortak açıklamada, İspanyol futbolunda 2015-16 sezonu yayın haklarının Telefonica'ya verilmesi konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

Telefonica, İspanya'da gelecek sezon oynanacak 1. ve 2. lig kulüplerinin maçları ile İspanya Kral Kupası'nın (Copa del Rey) yayın hakları karşılığında 600 milyon avro ödeyecek.

İspanyol Futbolcular Derneği (AFE) ve İspanya Futbol Federasyonu (RFEF), futbolda yayın haklarının toplanması ve paylaşılması konularında sorun yaşandığı gerekçesiyle mayıs ayında grev kararı almış, İspanya Ulusal Mahkemesi ise söz konusu kararı kaldırarak liglerin devam etmesini sağlamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

sevecen çocuk moduyla sahneye aldığın demirtaş ne olduda tukaka oldu,sizin durumunuz roma fatihi hannibale kılavuzluk yapan romalı hainin akibetine düçar olacağınızı gördünüz değilmi