SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
İspanya Eşitlik Bakanı da koronavirüse yakalandı

İspanya Eşitlik Bakanı da koronavirüse yakalandı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızla yayıldığı İspanya'da, ölü sayısı 55'e çıkarken; Eşitlik Bakanı Irene Monteiro’nun koronavirüsüne yakalandığı, Başbakan Yardımcısı Iglesias'ın da karantinaya alandığı açıklandı.

İspanya Eşitlik Bakanı da koronavirüse yakalandı
12.3.2020 13:42:04

5e6a0b0c4236045fe4035cf3

Dünyayı sarsan ve Avrupa kıtasında da hızla yayılan ölümcül koronavirüs kabusu büyüyor.

Birçok Avrupa ülkesinde koronavirüse karşı önleyici tedbirler alırken, ölümcül virüs İspanya'ya da etkisini gösteriyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızla yayıldığı İspanya'da, ölü sayısı 7 kişi daha artarak 55'e çıkarken, Eşitlik Bakanı Irene Monteiro'nun koronavirüsüne yakalandığı açıklandı.

Ayrıca Başbakan Yardımcısı Pablo Iglesias da koronovirüsten karantinaya alındığı açıklandı.

Haber ajansı Reuters'a göre; tüm İspanyol bakanların virüs bulaşıp bulaşmadığını tespit etmek için gerekli analizlere tabi tutulacak.

İspanya hükümetinin, bugün yapacağı bakanlar kurulu toplantısında sadece koronavirüse karşı alınacak önlemleri görüşeceği açıklandı.

Hükümet ayrıca, yaklaşan tüm hükümet toplantılarının video yoluyla yapılacağını duyurdu.

Madrid bölgesinin başkanı Isabel Diaz Ayuso ise,  bugün yerel Tele 5 kanalıyla yaptığı röportajda, "Son birkaç saatte takip ettiklerimiz göz önüne alındığında, başkent Madrid'de karantina seçeneği hâlâ değerlendiriliyor" dedi.

İspanya'daki özerk yönetim yetkililerinden açıklanan yeni verilere göre, ülke genelinde virüs teşhisi konulanlardan ölenlerin sayısı 55'e, vaka sayısı ise 2 bin 236'ya yükseldi. 

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüse karşı önlemler kapsamında 410 bin ameliyat ve solunum koruma maskesi aldığını ve gelecek günler için bunlardan 500 bin sipariş verildiğini bildirdi.

İspanya kültür Bakanlığı da Prado, Reina Sofia ve Thyseen müzeleri ile Ulusal Kütüphanenin aralarında bulunduğu Madrid'deki tüm müze ve sanat merkezlerinin yeni bir talimata kadar kapatıldığını duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgını, İspanya ekonomisinin itici gücü olan ve gayri safi milli hasıladaki payı yüzde 13'ü bulan turizm sektörünü de vurmaya başladı. 

Virüsün en yaygın olduğu başkent Madrid'deki Otel İşletmecileri Derneği, normal dönemlerde martta yüzde 70 olan otel doluluk oranının mevcut durumda yüzde 15 olduğunu açıkladı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR