DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İspanya'da boğa güreşi karşıtları gösteri yaptı

İspanya'da boğa güreşi karşıtları gösteri yaptı

7 Yıl Önce
2015-08-23 23:49:37
İspanya'da bu yaz yaşanan ölümlerden dolayı güvenlik tartışmalarının yapıldığı boğa güreşleri ve insanların boğalarla birlikte sokakta koştuğu festivaller, hayvansever örgütler tarafından protesto edildi.

Madrid'in San Sebastian de los Reyes ilçesinde toplanan bir grup hayvansever, yarın başlayacak boğa güreşleri ve festivale karşı ilçe merkezinde "Halk bayramları, hayvanlara kötü muamele olmadan yapılmalı" yazılı pankartla yürüyüş yaptı. "Boğaya şiddet herkese şiddettir", "Hayvanlara işkenceye hayır", "İşkence kültür değildir" yazılı dövizler taşıyan göstericiler, boğa güreşleri ve boğalarla ilgili yapılan festivallerin kaldırılmasını istedi. Yaklaşık 2 saat süren yürüyüş olaysız sona erdi.

Bu arada İspanya'da Pamplona'daki San Fermin festivalinden sonra insanların boğalarla birlikte sokaklarda koştuğu en büyük 2. festival olan San Sebastian de los Reyes'deki etkinliklere bu yıl güvenlik gerekçesiyle yeni kurallar getirildi. Şimdiye kadar sabah 08.00'da yapılan koşuların saat 11.00'a alındığı ve güvenlik görevlilerinin sayılarının artırıldığı bildirildi.

İspanya'da bu yaz boyunca yapılan boğa festivallerinde bugüne kadar 10 kişi boğaların boynuz darbesi sonucunda hayatını kaybetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş