DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSO'dan 'İmalat PMI' için iş birliği

İSO'dan 'İmalat PMI' için iş birliği

7 Yıl Önce
2015-08-25 12:58:48
İstanbul Sanayi Odası (İSO), İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerini açıklayan Markit Financial Information Services ile Türkiye'de iş birliği yaptı.

İSO yazılı bir açıklama yaparak, dünya genelinde ekonomik büyümenin en hızlı ve güvenilir öncü göstergesi olan İmalat PMI verilerini açıklamaya başlayacağını duyurdu.

Açıklamaya göre, dünyanın 30'u aşkın ülkesinde PMI verilerini hazırlayan Markit Financial Information Services ile Türkiye'de iş birliği yapan İSO, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren bu verileri aylık periyotlarda "İSO, Türkiye PMI İmalat Sanayi Raporu" adıyla açıklayacak.

İSO söz konusu iş birliği kapsamında ayrıca, Türkiye'de bir ilke de imza atacak ve İstanbul'un şehir İmalat PMI verisini oluşturarak her ay kamuoyuna duyuracak. Böylece "İSO, İstanbul PMI İmalat Sanayi Raporu" verileri de bu iş birliği çerçevesinde kamuoyuyla paylaşılacak.

Söz konusu iş birliği anlaşmasının ise İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve Markit Direktörü Richard Willis'in katılımıyla 1 Eylül'de imzalanması bekleniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş