SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsmet Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert cevap

İsmet Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert cevap

Şair-yazar İsmet Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milliyetçilikle ilgili sözlerine sert eleştiride bulundu...

İsmet Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert cevap
24.1.2017 05:06:36

Şair İsmet Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Biz milliyetçiliği ayaklar altına almışız” sözleriyle ilgili çok sert bir açıklama yaptı. Özel, "Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almağa niyetlenenleri ayaklar altına almadıkça devam edemez" ifadelerini kullandı.

Şair İsmet Özel İstiklal Marşı Derneği sitesindeki “Türkler yeni bir İstiklâl Harbi verecek halde mi?” başlıklı yazısında, Erdoğan'ın “Yeni bir istiklal savaşı başlattık" sözlerini eleştirdi. “Ömrümün sonunda yeni bir İstiklâl Harbi görmek de mi var?” diye soran İsmet Özel, o soruya şöyle yanıt verdi; “Olsaydı hiçbir Bush yönetimi Türkiye'de istediği hükümeti kurduramaz, hiçbir hükümet de bırakın Suriye'yi allak bullak eden habis planın bir parçası olmağı Afganistan'a asker gönderecek kadar bile kuduramazdı. İkazınızı tekrar ettiğinizi işitir gibiyim: ‘Ona buna lâf çaktıracağına kendine bak!'

(…)Ne halde olduklarını, kendilerinde yeni bir İstiklâl Harbi verecek mecal kalıp kalmadığını merak ettiğimiz Türkler yerlerini tarih sahnesinde alarak ayrımcı çarpıklığın kıyamete kadar devam etmesine engel çıkarmışlardı. Sözünü ettiğim engelin neyi ihtiva ettiğini anlamak Türk olmak için, giderek kalın Türk olmak için yeter. Keyfiyetten mahiyete doğru yol almak isteyen herkes Türklük ile Müslümanlık arasındaki münasebeti kendi şahsiyetiyle kıyas etsin.”

 “TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALMAĞA NİYETLENENLERİ AYAKLAR ALTINA ALMADIKÇA DEVAM EDEMEZ”

İsmet Özel yazısının son bölümünde ise, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce söylediği “Biz milliyetçiliği ayaklar altına almışız” sözlerine gönderme yaparak, “Hiç kimse halis adamların 1918'de başlattıkları İstiklâl Harbi'ne Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almağa niyetlenenleri ayaklar altına almadıkça devam edemez.” dedi.

İsmet Özel'in yazısının son bölümü şöyle:

“93 Harbinde askerlik yapmış her iki dedemin de büyüğüm olduğunu ben biliyorum. İstiklâl Harbi'ni verenler ya 93 Harbi mağdurları yahut onların oğullarıydı. Gözleri kendi gözleriydi, gözlerini gâvurdan ödünç almamışlardı. Kiralık ruh, veresiye hayat bahsi kapanmadıkça Türk tavrıyla bağ kuramayacağız. Hiç kimse halis adamların 1918'de başlattıkları İstiklâl Harbi'ne Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almağa niyetlenenleri ayaklar altına almadıkça devam edemez. Bunu bir şair söylüyor. Şairden başkası bunu söyleme gücüne sahip değil.”

Kaynak: İsmet Özel'den "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" sözlerine sert tepki

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

ahmetselim / 12.11.2019 12:37:31
Bizim milletimiz de milliyetimiz de İslam'dır. Kavmimiz Türk olur, Kürt olur, Çerkez olur bunlar farklılıklarımızdır ama ayrışma noktamız değildir. Türk kelimesine sahip olmadığı manaları yükleyip buradan bir edebiyat üretmek fayda değil ancak zarar getirdi. Oysa ki bizim birleşmeye ne çok ihtiyacımız var. Türk kelimesi altında Müslüman bir Kürt kardeşinle ortak davada buluşabilir misin?
ozlem ekın / 12.11.2019 10:23:23
ıyıkı bu yazıyı yazan bır şairimiz var.sair: aklını basından baska yerlerıne koymaktan ıctınap eden kımsedır.konustugunu herkes anlayamaz.ender kısıler anlamaya calısır.
/ 28.9.2018 09:02:43
emperyalizm siyonizm ne derseniz Türkiyeye yaptıkları savaş Türklük üstünden olacak.Ben Türkiyeliyim demek kime yarayacak .Ama ırkçılıktan uzak yüzyıllar boyunca kültür medeniyet dil ve cengaverlikle oluşmuş Türk kimliğine sahip çıkmak onu kale gibi korumak oyunları bozacak.O kale çok kişi alır.O kalenin içinde gölgesinde yakınında nice insan aradığı sükuneti hızuru refahı bulacaktır.İşte o kale TÜRKLÜK .Her türlü faşizmden arınmış ve bağrına herkesi basan bir yapı.Bunu yok ben Kürdüm yok ben tatar Türküyüm yok ben Özbeğim diyerek yapamazsınız.Kabul etmesenizde Türklük bir bilinçdir.
Ankaralı Ahmet / 9.3.2018 15:05:55
İslamn'da ırk milliyetçiliği yoktur. Bunu yapan hem Kuran, hem de Hadisi şeriflerin düşmanı birer robotturlar. Ha şunu söyleyebiliriz. Gavur Almanım, İngilizim, rusumu diyorsa biz de Türküz diyebiliriz. Ama milliyetçilik İslam dışı bir safsatadır. Kurana göre yaşamayan ve Kuranı okumayanlar böyle İsmet Özel gibi zaaf düşerler.
/ 19.10.2017 22:10:31
Türk'ün kazandığı zaferi ümmetine yapıştıran, Türk bile olmayanların ağzına laf vermek ah ulan beyinsiz mahlukatlar. Ya Türk - İslam ülküsü ya Türk - İslam ülküsü...
/ 19.10.2017 22:10:26
Türk'ün kazandığı zaferi ümmetine yapıştıran, Türk bile olmayanların ağzına laf vermek ah ulan beyinsiz mahlukatlar. Ya Türk - İslam ülküsü ya Türk - İslam ülküsü...
/ 28.8.2017 16:23:43
Yazıklar olsun Şu ırkçı adama.
/ 28.8.2017 11:11:39
İsmet Özel'den Allah razı olsun.
Oldi / 2.6.2017 17:58:55
Yorumlarınıza gerçekten gülüyorum İsmet Özel'i okumadığınızı o kadar belli ediyorsunuz ki. Milleti ırkçılık zanneden Türklüğü bir ırk Zanneden sizlere üzülüyorum. Unutmaki sana orta Asya'dan geldin diye öğretilen bilgiyi Gavurlar verdi. Ordinaryus prof tarihçi mehmet fuat köprülü bunun çok zayıf bir kanı olduğunu söylüyor. Bunu söylediği için hakikati bildiği için onun döneminde kurulan TTK na alınmıyor kendileri zaten 60 amerikan menşei subayların darbesiyle eli kolu bağlanıyor. Tarih Size bunu hatırlatacak
Böyle olmaz / 24.1.2017 23:50:40
Ismet bey sizi kınıyorum. Sizi yanlış tanımımız.
Azad Elazığ / 24.1.2017 17:52:39
Akp İslamcı faşist, '72 millete bir gözle bakmayan kişi medreseye müderris olsa bile o Hak katında asidir'(yunus Emre). Kürtlerin ulusal statüsüne ve temel hak ve hürriyetlerine karşı tutumunuz ve fikirleriniz ne kadar 'müslüman' olduğunuzu(!) gösteriyor. Türklere layık gördüğünüz kültürel ve ulusal hakları Kürtlere layık görmüyorsunuz. Meydanlarda islam ve kardeşlik edebiyatı yapan AKP bşlmiyormu ki icraat önemli. Mevcut devlet düzeni türk ırkçılığıdır. 'İştir kişinin ayinesi lafa bakılmaz, kişinin görünür rütbesi cümlei amelinden'
SADULLAH / 24.1.2017 14:54:45
Türklükle sulandırılmış bir İslam bana lazım değil ismet abi. Araplıkla, farslıkla, Kürtlükle sulandırılmış bir İslam'ın bana lazım olmadığı gibi. Bana Muhammed'in Muhammedi islam'ı yeter. Gençlik yıllarımda seni okuyan birisi olarak senin bu halin beni üzüyor doğrusu.Akif'e,İkbal'e bak da Müslüman sanatçı nasıl oluyormuş öğren
Naci / 24.1.2017 14:51:19
Yalova kaymakamı gibi,kendini bişey zannediyo... Ayet üzerinde,Hadis üzerinde sözü var,sanki.Irkçılığı her türlüsü ayaklarımız altındadır,velevki daha yumuşak kelime Milliyetçilik takiyyesi altında olsun.
Selami / 24.1.2017 13:34:22
Bu nasıl Müslümanlık!
mustafa baylas / 24.1.2017 13:14:15
Ümmet bilincini bir kavrayamadın İsmet Hocam senin dedelerin savaşırken bizimkiler armut mu? topluyordu'Bizim Milliyetimiz İslamiyettir.'Tayyip Hocam ümmet bilinciyle, sen ise asabiyenin kalın damarıyla konuşuyorsun. Allahtan kork
sadık / 24.1.2017 12:55:35
İsmet! anlaşılmaz yazılar yazmayı maharet bilirken, cumhurbaşkanımızın milliyetçiliği ırkçılık olarak görenleri yani ırkçılığı eleştirdiğini daha sonra sayısız konuşmaları ile düzeltmişken anayasa referandumu sizi de mi rahatsız etti de MHP lilere bu hatırlatmayı yapıyorsun.
Faik / 24.1.2017 12:09:31
Özel cevval duruşu ile takdire şayan. Zor zamanda İslamcılar yapamasa da kendi namusunu kurtarıyor.
alia57 / 24.1.2017 11:51:25
Nasıl olsa İsmet Özel'in siyasi sorumluluğu yok..Tayyip Erdoğan'ın getirdiği 'kolay zamanlarda' konuş konuşabildiğin kadar..
hsn / 24.1.2017 11:39:11
On numara adam ama fazla milliyetçi
hsn / 24.1.2017 11:38:00
Abi yazım hatanız çok fazla biraz dikkat edin
ismet özele / 24.1.2017 11:35:09
Asıl milliyetçiliği ayaklar altına almadan istiklal ve istikbal mücadelesi başarılı olamaz.Bu sözlere köpüren herkes not etsin tarih Dünyadaki en net şahittir.
Necmettin altunordu / 24.1.2017 11:01:07
Hamza turkmenin dediği gibi biz yıllarca milliyetçiliği din zannettik anlaşılan hala bu zihniyete devam diyenler var
sami / 24.1.2017 10:52:25
'Türk' kelimesine yüklediği ağır misyonu anlatmaya harcadığı enerjiyi kullanımda olan başka kelimelerle anlatabilir geri kalan vaktini de ibadete ayırabilirdi.Fakat farklı olmak, fark yaratmak, tarihe İsmet özel'de böyle demişti dedirtmek çabası kafayı yemiş bunak olarak geçmesine sebep olacak.Elbette ne dediği zamanla anlaşılacak fakat eseri bir tablo olmadığı için yinede paraya dönüşmeyecek.Türk kelimesini ortaya atanların ve bu Müslüman ümmete Türk adını koyanların içini doldurmadan dünyaya sunmalarının cezası da böyle çekiliyormuş demek ki!
Ebubekir temiz / 24.1.2017 09:20:00
PEYGAMBERİMİZ VEDA HUTBESİNDE DER Kİ.(S.A.V) İNNEMELMÜMİNUNEIHVETÜN BÜTÜN MÜMİNLER KARDEŞTİRLER.ARABIN ACEM'E ACEM'İN ARABA BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR.!ÜSTÜNLÜK TAKVA'DADIR.DERKEN MÜSLÜMANLARIN TEFRİKAYA DÜŞMEDEN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE KARDEŞ GİBİ YAŞAMALARINI ALLAH İÇİN İSTERKEN.!BİZİM TÜRKLÜK MİLLİYETÇİLİK RUHUNU YÜCELTMEK GİBİ BİR SORUNUMUZ OLMAMASI LAZIM .!ÇANAKKALE RUHU DİYORSUNUZ DA ORADA DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN GELEN BU DİN KARDEŞLERİ İÇİN ALLAH İÇİN CANLARINI VEREN KARDEŞLERİMİZİ UNUTUYORSUNUZ.BEN İSMET ABİYİ ÖZEL SANIRDIM SELAM VE DUA İLE EBUBEKİR TEMİZ
nergislalezar / 24.1.2017 09:03:46
Kavmini,milliyetini,ırkını soyunu bu derece öncelleyen kişinin öncelikli dinini sorgulaması lazım 'Ben gerçek bir müslüman mıyım ?'diye.Bu gibi unsurları önceleyenler ve hatta diniyle aynı kefeye koyanlar ve dahi beraber telaffuz edenler ümmet bilinci içinde olmayanlardır.
adalet / 24.1.2017 08:46:12
Zavallı ..ahir ömründe o da kafayı yedi mi bir yerlere mi çarptı?..Yalnızlığın psikolojik yansımalarını mı yaşıyor..?
Serhat / 24.1.2017 08:10:26
Bu kim yaw her sözü fitne kokan adam şair değil ne olursa olsun.sayın cumhurbaşkanımızın o sözünü anlamayacak kadar geri mi bu şair ya da sırf puan toplamak için konuşuyor, bu ülkede istiklal harbinde bedel vermeyen mi var, iki dedesi gitmişmiş. Allah fitnecilerin fitnesinden bizleri muhafaza etsin. Peygamber sünnetidir faşizmi ayaklar altına almak. Şeytanın tuzağıdır faşizm. Ve Reisimizin tam da demek istediği budur.
Murat hüdavendigar / 24.1.2017 07:34:04
Bu topraklarda feto nün yaptığını benzer şekilde sende yapıyor , ve müslüman çocukları gençleri zehirli fikirlerinle kirletip ummetin geleceğini karartmak için 'servis dışı' ediyorsun. Sen ey ismet özel hangi oyunun ve hangi düzenin parçası olduğunu tıpkı feto gibi gizleyebilirsin belki ama , herseyin apaçık ortaya çıkacağı gün ne halt edeceksin çok merak ediyorum. Asabiyetin her türlüsünü ayaklarının altına alan bir peygamber ile senin yazılı kâğıtlarını suratına carpacaklar ve sana 'haydi sen şu Türk milliyetcilerinin yanına doğru yürü ' biz seni arariz diyecekler buna hazırlıklı ol.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR