İsmail Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye tepki: Beni harcadı

CHP'nin adayı Muharrem İnce ile Fox Tv sunucusu İsmail Küçükkaya arasındaki 'adam kazandı' krizine ilişkin Küçükkaya'dan yeni bir mesaj geldi. İsmail Küçükkaya, 'ben gazeteciyim, onunla rakı balık masasında değildim' dedi.

2018-06-25 23:00:17

Muharrem İnce'yle mesajlaşan İsmail Küçükkaya, Fox Tv'deki seçim özel yayınında İnce'nin kendisine verdiği 'adam kazandı' yanıtını ekranda açıklamış, İnce ise bu duruma tepki göstermişti.

"BEN MUHARREM İNCE'YLE RAKI BALIK MASASINDA DEĞİLDİM"

RS FM'de Bidebunudinle programına konuk olan İsmail Küçükkaya, Muharrem İnce'nin kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

İnce'nin "Arkadaşça mesaj atmıştım, yayınlamaması gerekirdi" eleştirisine cevap olarak Küçükkaya, "Ben Muharrem İnce'yle rakı balık masasında değildim, gazeteci olarak soru sordum" derken, Muharrem İnce'nin mesajlaşmalarını duyurduğunu öğrendikten sonra kendisine bir mesaj daha attığını söyledi.

MUHARREM İNCE O GECE TEKRAR MESAJ ATMIŞ

"Muharrem İnce'yle mesajlaştıktan 20 dakika sonra bana geri dönüş yaptı ve 'Bu dostaneydi neden duyurdun' dedi." diyen Küçükkaya, Muharrem İnce'nin kendisine yönelik tepkileri dağıtmak için bir gazeteciyi harcadığını ifade etti.

"GAZETECİYİ HARCAMAYI TERCİH ETTİ"

Küçükkaya, şunları söyledi:

"Muharrem İnce attığı mesajları kullanacağımı biliyordu ve o mesajlar nedeniyle kitlesi üzerinde oluşan olumsuz havayı dağıtmak için bir gazeteciyi harcamayı tercih etti."

MUHARREM İNCE "ARKADAŞÇA MESAJ ATMIŞTIM" DİYEREK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İnce, konuya ilişkin şunları söylemişti:

Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya'ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim. Benim gibi deneyimli siyasetçinin bunu yapmaması gerekirdi. Vatandaşlarımızın bunu bir tweetle öğrenmemesi gerekirdi. Onu haber yapacağını düşünmediğim için, demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş.

YORUMLAR (0)

İsmail Küçükkaya'nın bu sabahki programını biraz izleyebildim. Sanki Muharrem Ince'ye savaş açmış gibiydi. İnce hataydı dedi geçti ama Küçükkaya öyle bir hırsla kendini savunuyor ki ya gündem olmaya calisiyor ya da konuyu hazmedemiyor. Sanki karalama kampanyası baslatmış gibiydi. Sadece bir kere Ince hakkında güzel bir sözüne denk geldim bu sabah. Tamam begenmek zorunda degil ama biraz abarttı sanki...