DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İşler planlandığı gibi gitmediğinde nasıl başa çıkılır?

İşler ters gittiğinde, sinirlenmeyin. Tepki vermeden önce, biraz derin nefes almaya ve kafanı boşaltmaya çalış. Hayal kırıklığına uğramış, hatta stresli hissedebilirsiniz. Ancak bu olumsuz duyguların sizi bunaltmasına izin vermeyin.

1 Yıl Önce
2020-11-29 10:52:22

Hayatımızı en iyi şekilde yönlendirmeye çalışırız, ancak işler her zaman plana göre gitmez. Özellikle işlerin nasıl sonuçlanacağına dair beklentileriniz varsa sinir bozucu bir deneyim olabilir.

Planlarımız, umduğumuz gibi yürümediğinde, beklentilerimizle ve hayal kırıklığımızla nasıl başa çıkacağımızı öğrenmek çok önemlidir .

İşler, sizin için ne şekilde olursa olsun, sakin kalmayı unutmayın. Berrak bir zihne sahip olmak için sakin olmak hayati önem taşır, böylece bir şeyin neden umduğunuz gibi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Daha sonra deneyim hakkında bir şeyler öğrenebilir ve işleri nasıl yaptığınızı iyileştirmenin bir yolunu bulabilirsiniz. 

Şu anda planların işe yaramadığı için birçok hayal kırıklığıyla uğraşıyorsanız, işte size yardımcı olabilecek birkaç adım.

Esnek olmayı öğrenin

İşler ters gittiğinde, sinirlenmeyin. Tepki vermeden önce, biraz derin nefes almaya ve kafanı boşaltmaya çalış. Hayal kırıklığına uğramış, hatta stresli hissedebilirsiniz. Ancak bu olumsuz duyguların sizi bunaltmasına izin vermeyin. 

Başkalarını veya olanlar için kendinizi suçlamak yerine, mevcut durum için neler yapabileceğinize dikkatinizi çekin. İşleri daha iyi hale getirmek için bir şeyler yapabilir misin? Bir sonraki adımın ne olması gerektiğine odaklanın ve bunun üzerinde çalışın. Ayrıca, bazen değişim iyidir; çünkü sizi yeni ve heyecan verici seçeneklere yönlendirebilir.

Her durumda esnek olmayı öğrenin. Her zaman bir alternatif veya bir B planı için hazırlanın. Her türden sonuca hazırlanırsanız, bu size yardımcı olur. Projeniz başarılı olmadıysa, ilerlemenin ve alternatif planlarınızla işlerin nasıl sonuçlanacağını görmenin zamanı geldi .

Diğer Yolları Arayın

Bir şeyi ilk deneme girişiminiz başarılı olmadıysa, bu sadece başarısızlığı kabul etmeniz ve hayatınızdaki o bölümü kapatmanız gerektiği anlamına gelmez. Bazen, arzuladığınız şeyi başarabilmek için işleri farklı şekilde yapmanız gerekebilir .

Hâlâ bu hedefe ulaşmak istiyorsanız, o zaman devam edin! Hayalinize nasıl ulaşabileceğinize dair farklı yollar bulun. Belki sizi olmak istediğiniz yere hızla götürebilecek yeni bir rota bulabileceksiniz.

Başkalarından Yardım İstemekten Korkmayın

Başarısızlıklarımızdan bazıları, yalnız çalışmaktansa birlikte çalışmanın nasıl daha iyi olduğu konusunda büyük derslerdir. Bu çabanızda size yardımcı olacak başka bir kişiye veya birkaç kişiye sahip olmanın pek çok faydası vardır. Başkalarının size yardım etmesi ve sizi neşelendirmesi sizin için çok daha kolay olacaktır.

Başkalarının olması, en iyi kararları vermenize yardımcı olabilecek farklı fikirlere ve çeşitli önerilere sahip olabileceğiniz anlamına da gelir. Yardım için arkadaşlarınızı veya ailenizi arayabilirsiniz.

İşletmeniz için bir proje ise, becerilerini ve bilgilerini sağlamak için alanlarında uzman danışmanlar ve profesyoneller de edinebilirsiniz. Bu şekilde, siz ve ekibiniz hedeflerinize başarıyla ulaşabilirsiniz. Bir şeyleri kendi başınıza yapıyorsanız, yardım isteme zamanı gelmiş olabilir.

Kaybı Ne Zaman Kabul Edeceğinizi Bilin

Her şeyi denediğini bildiğin bir noktada mısın, ama yine de istediğin sonuçları alamıyor musun? Bir süre ara verip kendinizi ve durumu değerlendirirseniz, size fayda sağlayacaktır.

Kalbinize bakın ve hâlâ istediğiniz şeyin bu olup olmadığını veya onun ilerlemesine izin vermeye istekli olup olmadığınızı belirleyin. Hâlâ onun peşinden gitmek istiyorsan, bunu yapmak için cesaret ve kararlılık bul. Ama başka bir şey yapmanın daha iyi olduğunu hissediyorsan, başka şeyler dene.

Hatırlamanız gereken şey şu anda sizin için işe yaramadığı için başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Bu sadece bir aksilik ve geri dönebilirsiniz. Tekrar denemek veya başka bir rota izlemek isteyip istemediğiniz size kalmış.

Bu arayıştan vazgeçmeye karar verirseniz, öğrendiğiniz tüm dersleri alın ve bir sonraki girişiminize uygulayın. Bu kaybı acı bir yürekle alma. Kontrolünüz dışında birçok faktör olduğunu kabul edin. Elinizden gelenin en iyisini yaparak üzerinize düşeni yaptınız.

Kendini Yenme

Planlarınız veya hayalleriniz için yeterince şey yapamadığınız için kendinizi suçlama tuzağına asla düşmeyin. Sadece bir şey için çok şey yapabilirsin. Gerisi koşullara, iyi zamanlamaya ve biraz şansa bağlıdır. Başarısız olduğunuzda, öğrendikleriniz veya kiminle tanıştığınız gibi hayattaki olumlu şeylere bakmaya çalışın.

Kendinizi affetmeyi ve kendi en iyi arkadaşınız olmayı öğrenin. Başkalarını, bir şeyleri planlandığı gibi yapmazlarsa dövmeyiz, ancak yanlış giden her şey için kendimizi suçlamakta bir sorunumuz yoktur. Kendinize karşı daha şefkatli olun ve sınırlarınızı kabul edin.

Kendinize verebileceğiniz şansların sayısının bir sınırı yoktur, bu yüzden cömert olun. Kendinize başka şeyler yapabileceğinizi söyleyin. Farklı hedefleri takip edebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Kendiniz için sahip olduğunuz diğer planları hayal etmeye devam edebilirsiniz.

Son düşünceler

Tüm planlarınızda olumlu olmaya devam edin. Sonuçlar ne olursa olsun, yumruk atmayı öğrenin. Kaybeden ile kazanan arasındaki fark onların tavırlarıdır. Tüm planlarınızda başarılı olamayabilirsiniz, ancak bu sizi bir başarısızlık yapmaz. Sizi dirençli ve azimli bir insan yapar.

Hem başarılarınızdan hem de kayıplarınızdan öğrenebileceğiniz her şeyi alın. Bir dahaki sefere bir fırsat ortaya çıktığında, işleri daha iyi yapabileceksiniz. İşleri tek başınıza yapmanız gerekmediğini unutmayın. Yardıma ihtiyacınız olduğunda, size yardımcı olması için birini arayın. Desteğe ve cesaretlendirmeye ihtiyacınız olduğunda, arkadaşlarınız ve ailenizle konuşmaktan çekinmeyin. Her zaman yardım etmeye istekli insanlar olacaktır. Tek yapmanız gereken sormak.

Kaynak: spiritsciencecentral .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş