DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İslam alimlerinden Mescid-i Aksa kararı!

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'da bu sabah parmaklıkları kaldırmasının ardından Müslüman liderlerden Mescid-i Aksa'da ibadete devam etme kararı geldi! İlk namaz için de halka çağrı yapıldı!

5 Yıl Önce
2017-07-27 11:06:23

İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın kapısındaki demir korkulukları kaldırdı. Bunun ardından Filistin'de Müslüman liderler yeniden Aksa'ya dönme kararı aldı.

FLASH: Sabah saatlerinde toplanan Kudüslü alimler halka Mescid-i Aksa'ya girme çağrısı yaptı #AA pic.twitter.com/Y5PZUBCEUi

— Turgut Alp Boyraz (@turgutalpboyraz) 27 Temmuz 2017

İLK NAMAZ İKİNDİ'DE!

Mescid-i Aksa'da ilk namaz ise ikindide kılınacak, halk topluca içeri girecek. Alimler cuma namazı için herkese Aksa'ya gelme çağrısı yaptı.

PARMAKLIKLAR KALDIRILDI,ESBAT KAPISINDA KUTLAMA!

İsrail Güvenlik Kabinesinin önceki gece verdiği karar üzerine Mescid-i Aksa'nın kapılarındaki dedektörleri söken polis, kapılarda kalan demir korkulukları da kaldırdı. Korkulukların kalkmasının ardından Mescid-i Aksa'nın Aslanlı (Esbat) kapısında toplanan Kudüs halkı kutlama yaptı.

7-(2)_1

Geçtiğimiz hafta Mescid-i Aksa kapılarına metal dedektörler yerleştiren İsrail, İslam dünyasından gelen tepkiler üzerine göstermelik geri adım atmış ve metal dedektörleri kaldırıp yerine el dedektörleriyle güvenlik taramasına başlamıştı. Bununla yetinmeyen işgalciler, Harem-i Şerif kapılarına kameralar da koymuştu.

50 YAŞ ALTI SINIRI DEVAM EDİYOR

50 yaş altındaki Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girmesine yasak koyan İsrail, yapılan çağrılara rağmen geri adım atmıyor. Yasağın devamı ve kapılarda el dedektörlerinin devreye sokulması talimatı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan geldi. İşgal güçlerine ait haber kaynaklarına göre Netanyahu, Aksa kapılarında metal dedektörler yerine el dedektörlerinin kullanılması ve kameraların konulması talimatını verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş