'İslam'a en düşman ülke Fransa'dır'

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni, 'İslam'a en düşman ülke Fransa'dır' başlıklı bir makale yayınlayarak Avrupa'daki Müslümanların maruz kaldığı ırkçı tacizlerin tamamının Fransa'nın icadı olduğunu belirtti.

21.11.2019 07:12:42

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Raysuni, Avrupa'daki Müslümanların maruz kaldığı ırkçı, siyasi, yasal ve sosyal tacizlerin tamamının ilk önce Fransa'da icat edildiğini, orada dayatılarak denendiğini, daha sonra da diğer Avrupa ülkelerine ihraç edildiğini aktardı.

"RADİKALİZM KILIFI ALTINDA MÜSLÜMANLARLA SAVAŞIYORLAR"

Pek çok ülke ve rejimin, radikalizm ve terörle mücadele kılıfı altında Müslümanlarla savaştığını dile getiren Raysuni, Fransa'nın İslam'a, kültürüne ve diline karşı artık açıktan savaş aşamasına geçtiğini belirtti.

"İSLAMİ FAALİYETLERİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Avrupa'da en çok caminin kapatıldığı ve bu camileri açmak isteyenlerin pek çok engelle karşılaştığı ülkenin Fransa olduğuna değinen Raysuni, bu ülkenin halen kendisini Afrika'daki sömürgeleri üzerinde vasi olarak gördüğünü ve buralardaki İslami faaliyetleri yok etmeye çalıştığını vurguladı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)