DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3662 ₺

EURO

17,4760 ₺

ALTIN

973,74 ₺

BİST

2.398,82 ₺

IŞİD: Türk askeri kafirdir

Erdoğan'a muhalif çevreler hükümeti sürekli 'IŞİD'e destek' iddialarıyla itham ederken IŞİD, Türkçe yayın organında Türk askerleri için 'kafir' ifadesini kullandı.

7 Yıl Önce
2016-01-26 18:31:35

IŞİD, Konstantiniyye'nin son sayısındaki sekiz sayfayı, ‘Türk askeri'ne ayırdı. ‘Türk askerlerinin ‘tağuta' hizmet ettiğini savunan örgüt, Türkiye'deki demokratik düzeni ‘küfür' olarak tanımlarken, bu düzene hizmet eden silahlı güçlerin ‘kafir' olduğunu öne sürdü:

Sputin News'in haberine göre; “Türkiye gibi tağuti sistemlerle yönetilen ülkelerde, askerlik ve polislik gibi silahlı güç olmak ve onların ordularında yer almak küfürdür. Bu tür ülkelerde asker ve polislerin kanları helaldir. Onlar, küfür ve şiddet ehli oldukları için onlarla savaşmak ve onları öldürmek caizdir. Öldüklerinde küfür üzere ölürler, varacakları yer ise cehennemdir”.

‘MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLERE BUNUN BEDELİNİ ÖDETECEĞİZ'

Dergide ayrıca, Türk ordusunun, Suriye'deki muhaliflere destek verdiği ve ‘İslam Devleti'ni karadan toplarla vurduğu belirtilerek, Türkiye'nin bu tavırları nedeniyle ağır bedeller ödeyeceği iddia edildi. “Türkiye, Halep'in kuzey kırsalında top atışları gerçekleştirmek suretiyle İslam Devleti'yle savaşan grupları bizzat desteklemektedir” denilen bölümde şu ifadelere yer verildi:

“Küfür cephesi, bir kez daha İslam'a karşı bir olduğunu ortaya koydu. İslam Devleti, Allah'ın izniyle, Müslümanları katleden bu kafirlere bunların bedelini en ağır şekilde ödetmektedir ve ödetmeye de devam edecektir.”

IŞİD'DEN TÜRKİYE'YE ‘PKK DESTEKÇİSİ' SUÇLAMASI

Öte yandan IŞİD, Türkiye'yi ‘PKK ile savaşırken, YPG'yi desteklemek' ile suçladı:

“PKK'ya karşı savaşan İslam Devleti'ne yönelik saldırılar başlatan tağut Türkiye, kendi düşmanı PKK'ya destek vermektedir. Bu ateist örgüt, Şam topraklarında Türkiye ve koalisyonun hava desteğiyle ilerlemeye çalışmaktadır.”

‘DEMOKRATLARA İNAT CARİYELİK SİSTEMİ YENİDEN İNŞA EDİLECEK'

Dergide dikkat çeken başka bir konu ise kölelik sistemini savunulması ve bu sistemin devam ettirileceğinin açıklanması oldu. Ezidi kızları kaçırarak ve seks kölesi yapan örgütün dergisinde, cariye ve köle sisteminin yeniden inşa edileceği belirtildi.

Dergide kölelik şu sözlerle savunuldu: 

“21. yüzyılda kâfir ve demokratlar hayretler içerisinde kaldığı ve işlerine gelmediği için İslam'ın bu kuralını onlara inat hayata geçirildi. Bu konuda hiçbir kınayıcının kınamasından korkmamakta veya çekinmemektedir. İslam Devleti, kâfirlere şirin görünmek için dini asla tahrif etmemekte veya kâfirlerin hoşuna gitmeyen ilkelerin üzerini asla örtmemektedir. Bilakis onlara inat, bu dinin sahibini hoşnut etmeye gayret etmekte ve Allah'ın şeriatini tüm izzetiyle ayakta tutmaktadır.”

 

.

YORUMLAR (7)

hak

besle kargayı oysun gözünü.

FATİH 1453

Tam harici kafası

mehdi

türkiyede türk askeride, her 1 türk vatandaşıda hiç 1 kuşkuya yer vermeyecek şekilde kafirdir.. kafir, islami bir terimdir, ve kuranı kerimle iyice açıklanmıştır. - Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir- maide 44 anayasası ile kafir tanımlanmış, buna göre Allahın indirdiği incille hükmedene hristian, tevrata uyana yahudi, kurana uyana müslim denir. hiçbirine uymayanda tam 1 kesinlikle kafirdir. türkiye kafirden fazladır, kuranı kerimin uygulanmasını suç saymış, cezalandırmaktadır, dolayısıyla türkiye Allah a savaş açmıştır.

AHMET UZUN

TÜRK ASKERİ DÜNYANIN EN AHLAKLI ASKERİDİR. GEREKİRSE DÜŞMANININ BİLE YARDIMINA KOŞAR. KAMERALAR ÖNÜNDE KAFA KESENLERİN BENİM ASKERİMİ KÖTÜLEMEYEHAKLARI YOKTUR.

Mesud

Sayın ahmed uzun bey ya siz askerlik yapmadınız ya da ırkçılığın bir formu olan vatan millet sakarya mudafaasindasiniz. Türk ordusunu kim yönetiyor, tatbikatlar kiminle yapılıyor, ordunun üsleri kimlere açıldı, Afganistan Irak a zamanında Kore ye bu ordu gönderilmedi mi conileri korumak için. Müslüman adaletlidir kendi kavminden de olsa yanlışa yanlış diyebilmelidir. Yoksa size göre 'benim kabilemin yalancı peygamberi' de olsa devam mi edeceksiniz hakkı görmemeye...

lol

Tum dunya bir olmus ehli sunnet vel cemaa ile yani bizim gibi 4 mezhebin yolunda giden ummet ile savasiyor. Radikalini (deas) uzerimize saliyorlar marsist ateistini (pkk)ustumuze saliyor paralelini saliyor, sonra cozum icin davet ediyorlar?! Irak suriye iran yemen gibi ulkelerde artik fazla ehli sunnet alim kalmadi! Kabirler yok edildi! Kitaplar yakildi! Hak Tarikatlar dusman goruldu.. Bu ummet ileriki zamanlarda eline ne verirsen onlan iman edecek yasiyacak.. ayni deas misali...

mehmet basbinar

diyanet neden fetfa vermiyor neden korkuyorlar bu insana benzeyen adi mahluklara haddini bildirsin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş