DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD saldırısında ölenler Türkmen

Irak'ta Samarra'nın Sersar bölgesinde IŞİD'in düzenlediği intihar saldırısında önceki gün ölenlerin tamamının Türkmen olduğu açıklandı...

03.06.2015 04:24:23

Ajanların haberine göre; IŞİD'le savaşmak için Samarra'da görev alan Telafer'li polisleri hedef alan ve bomba yüklü askeri aracın kullanıldığı intihar saldırısında 50'ye yakın Türkmen öldü. 100'e yakın kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden Türkmenler için Kerbela'da geniş katılımlı cenaze töreni düzenlendi.

IŞİD'in intihar saldırısında ölen Türkmenler Kerbela'da düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildiler. Hayatını kaybedenler arasında Tuzhurmatu'dan bir Türkmen genci de bulunuyor. Tuzhurmatu'lu Şahin Mahmut Rıza da onlardan biriydi. Cenazesi Tuzhurmatu'ya  getirilerek tören düzenlendi.

Irak Türkmen Cephesi, Telafer ikinci büro sorumlusu Kasım Kara, Türkmenlerin de diğer milletler gibi terörle mücadele ettiğini belirterek şehitlere Allahtan rahmet diledi.

El Ahrar Kitlesi üyesi Fevzi Ekrem Terzioğlu da bir bildiri yayınlayarak göçe maruz kalan Telafer'lilerin zor günlerine rağmen terör örgütü IŞİD'e karşı mücadele ettiğini belirtti. Terzioğlu açıklamasında Türkmenlerin bugün ülkenin farklı illerinde terör karşı mücadele ederek kan dökmeye devam ettiğini söyledi.

Felluce'nin kuzeyinde bulunan Sersar bölgesinde orduya ait askeri üssü hedef alan ve bomba yüklü Hummer tarzında bir askeri araçla düzenlenen intihar saldırısında 50 polis ölmüş, onlarca kişi de yaralanmıştı.

IŞİD son zamanlarda Irak ordusu ve ona destek veren Haşdu Şabi milislerine karşı bomba yüklü araç saldırılarını artırmıştı.

Felluce'nin kuzeyinde bulunan Sersar bölgesinde orduya ait askeri üssü hedef alan ve bomba yüklü Hummer tarzında bir askeri araçla düzenlenen intihar saldırısında 50'ye yakın polis ölmüş, onlarca kişi de yaralanmıştı.

IŞİD son zamanlarda Irak ordusu ve ona destek veren Haşdu Şabi milislerine karşı bomba yüklü araç saldırılarını artırmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş