'IŞİD’li Kurban Bayramı' benzetmesine beraat

Ünlü Sanatçı Leman Sam, Kurban Bayramı’nı 'IŞİD’e' benzeten tweetine ilişkin 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

14.07.2015 12:32:00

İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Leman Sam katılmazken avukatı hazır bulundu. Duruşmanın başlamasının ardından Hakim, Eskişehir'de bulunan şikayetçi Mustafa Balaban'ın talimatla ifadesinin alındığını aktardı. Hakim, şikayetçi Balaban'ın davaya katılma talebinde bulunduğunu belirtti.

Katılma talebine ilişkin görüşü sorulan Sam'ın avukatı talebin reddine karar verilmesini isteyerek müvekkilinin beraatini talep etti.

Hakim, şikayetçi Avukat Mustafa Balaban'ın suçtan ne şekilde zarar gördüğünün anlaşılamadığından katılama talebinin reddine karar verdi. Davanın “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan açıldığını hatırlatan Hakim, suçun yasal unsurları oluşmadığından Sam'ın beratine hükmetti.

“1 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ”

Ünlü sanatçı Leman Sam geçtiğimiz yıl Kurban Bayramında twitter hesabından sosyal medya hesabın kurban kesilmesini eleştirmiş ve “Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır. IŞİD beni şaşırtmıyor” ifadelerini kullanmıştı. Bu ifadeler üzerine Eskişehir Barosu avukatlarından Mustafa Balaban Sam hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Balaban'ın şikayeti üzerine Sam hakkında ““halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hüseyin malatya

İran büyük bir 5000 yıllık medeniyet. bölgenin abisi ve süper gücü. öyle 50 yıllık araplara ,şeyhlere benzemez. ihracat ve ithalatla iş yapmalı ve ülkemizi ileri götürmeliyiz. bölgede doğru dürüst dost hiç kalmadı. abuk sabuk iran düşmanı olupda kuyruk acısı olanlar hiç bir şey yapamaz, ama ülkemin geleceğini de tehlikeye sokamaz hiç bir gerici zihniyet. yok iran beşe yok ona bölünecek. hahha., gariban sen kendi haline yan..bir bak.ağla.