DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD'e ait 99 hedef vuruldu

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 99 IŞİD hedefine 291 adet Fırtına ve 23 ÇNRA atışı yapıldı.

6 Yıl Önce
2016-09-30 22:19:14

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 38'nci günündeki gelişmelere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, 30 Eylül Cuma günü saat 18.00'e kadar meydana gelen gelişmeler çerçevesinde Azaz-Rai hattında, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu ile IŞİD arasında Uvayşiyah, Cubban, Tall Atiyah ve Tall Aşah meskun mahallerinde yoğun çatışmalar gerçekleşti.

AA'nın aktardığı habere göre; Adı geçen meskun mahallerde büyük ölçüde hakimiyet sağlayan muhalif unsurların tam kontrol sağlama yönündeki gayretleri saat 18.00 itibarıyla devam ediyor.

Keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 99 IŞİD hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından 291 adet Fırtına ve 23 ÇNRA atışı yapıldı. Gerçekleşen atışlar sonucunda IŞİD'in çok sayıda silah mevzii ve barınak olarak kullandıkları yapılar imha edildi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından Tall Atiyah, Uvayşiyah ve Cubban'da bulunan 6 hedefe 6 bomba atıldı. Ayrıca IŞİD tarafından komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan 6 bina ve hemen yanlarındaki silah mevzileri imha edildi.

3 IŞİD ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ

Koalisyon güçleri tarafından, Rail (3), Türkmen Barı (2), Şuvayrin ve Ghüz bölgesinde tespit edilen IŞİD unsurlarına yönelik icra edilen 7 hava harekatı sonucunda ilk tespitlere göre 3 IŞİD unsuru etkisiz hale getirildi.

IŞİD unsurlarınca kullanılan biri komuta kontrol binası olmak üzere 3 bina, 2 savunma mevzii, bir depo, 2 el yapımı patlayıcı, 1 silah monteli araç ve 1 ağır silah imha edildi. 

Suriye sınır hattında Gözcü İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam ediliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş