DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD'den yeni infaz

Irak'ta IŞİD örgütünün, ‘eşcinsel' oldukları gerekçesiyle 3 kişiyi yüksek bir binadan atarak öldürdüğü iddia edildi.

03.06.2015 15:35:20

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre IŞİD, dün Musul'un Cumhuriyet Caddesi'ndeki Ulusal Sigorta Şirketi'ne ait 10 katlı binanın çatısından eşcinsel oldukları gerekçesiyle 3 kişiyi gözleri bağlı şekilde atarak öldürdü.

Binadan atılan 3 kişinin, olay yerinde hayatını kaybettiği, örgüt militanlarının halka seslenerek söz konusu kişilerin "suçunun eşcinsellik olduğunu" duyurduğu aktarıldı.

Iraklı emekli albay Salih Hamid, "IŞİD, bir bölgenin kontrolünü kaybetmesi yaklaştığında, halkı idamlar ve cezalarla korkutarak ordunun yaptığı operasyonlardan destek alıp isyan etmelerini bastırmaya çalışıyor" dedi.

‘KADINLARIN KIYAFETİ KONUSUNDA BASKILARINA DEVAM EDİYOR'

Hamid, IŞİD'in özellikle elinde bulunan petrol kuyularının kontrolünü kaybetmesinin ardından, çeşitli kentlerde askeri operasyonlarının finansı için ‘zekat ve kira' gibi değişik nedenlerle halktan para topladığını belirterek, "Bunun yanında özellikle kadınların kıyafeti konusunda baskılarına devam ediyor. Bölge halkı da kentten çıksalar bile örgüt militanların her dakika yanı başlarında olduğu hissine kapılıyor" diye konuştu.

‘MUSUL'U KURTARMA OPERASYONUNDA ACELE EDİLMESİ GEREK'

Hükümete çağrı yapan Hamid, Musul'u kurtarma operasyonunda acele edilmesi gerektiğini, her geçen gün halkın hükümete olan güveninin azaldığını ve sonunda IŞİD'e boyun eğmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Öte yandan, yarı resmi El-Irakiyye televizyon kanalı, Musul'da örgüt içinde yaşanan anlaşmazlıkların ardından meydana gelen çatışmada 23 militanın öldüğünü ve yaklaşık 400 militanın kaçtığını aktardı.

Irak makamlarından konuyla ilgili resmi açıklama yapılmadı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

altın değerinde

ALTININ değeri o kadar etmez..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş