DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD'den yeni bir cami saldırısı daha

Suudi Arabistan'ın doğusundaki Demmam kentinde Şii camiye bombalı saldırı düzenlendi. Dört kişi hayatını kaybetti. Son bir haftada Şiileri hedef alan bu ikinci saldırıyı da IŞİD üstlendi.

7 Yıl Önce
2015-05-29 14:12:55

Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA'ya göre patlama, araçtan şüphelenen güvenlik güçlerinin park halindeki arabaya yaklaştığı sırada gerçekleşti.  Görgü tanıkları, Demmam kentinde bulunan Şii caminin önünde bir arabanın infilak ettiğini ifade etti. Park halinde olan bomba yüklü otomobil Cuma namazıyla eş zamanlı olarak patladı.Suudi Arabistan'ın yetkilileri, ülkenin Doğu kıyısında yer alan Demmam kentindeki Anud Camisi'ne yönelik bombalı saldırıyı boşa çıkarıldığını açıkladı.

Yetkililer, operasyon sırasında dört kişinin öldüğünü belirtti. Ön bilgilere göre, ölenlerin arasında otomobilin sürücüsünün olduğu düşünülüyor.

Patlamanın etkisiyle alevlenen olay yerindeki arabalar büyük hasar gördü.

Saldırıyı IŞİD üstlendi. 

Suudi Arabistan'da geçtiğimiz hafta Demmam kentinden 25 kilometre uzaklıktaki Katif bölgesinde benzer bir olay meydana gelmişti.

Ülkenin doğusundaki kentte bir Şii camisine düzenlenen saldırıda 21 kişi ölmüştü. IŞİD saldırıyı üstlenmişti.

 

Olay yerinden ilk fotoğraflar;

dam1

d1

s1_2

 

ca1

ca2

cam1

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

heyhat

eyt be kahraman sünni müchatiler destan yazıyorlar bu kahramanca işi başka kim yapabilirki . timeturk olarak bir satır bile kınama yazmadığınıza göre sizde onlardansınız demektir. gazanız mübarek olsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş