DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD'den videolu havan üretim dersi

Irak ve Suriye'nin pek çok bölgesinde savaşı sürdüren IŞİD, sosyal medya üzerinden havan topu yapımını gösteren bir video yayınladı. Anadolu Ajansı'nın iddiasına göre ise örgüt mühimmat sıkıntısı çekiyor.

16.06.2015 02:38:10

Terör örgütü IŞİD'in mühimmat sıkıntısı çektiği gerekçesiyle havan topu üretimine yöneldiği öne sürüldü.

Irak hükümetine güvenlik alanında danışmanlık hizmeti veren Milli Güvenlik Danışmanlık kurumu yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık bir yıldır Irak güçlerine karşı farklı cephelerde savaşan IŞİD'in mühimmat sıkıntısı çektiğini iddia etti.

Açıklamada, örgüte destek veren bir sitede dün yayınlanan bir videoyla orta menzilli 120 milimetre çaplı havan toplarının nasıl üretildiğinin gösterildiği kaydedildi.

Irak güçlerinin elindeki gelişmiş silah ve cephaneye karşılık IŞİD'in mühimmat sıkıntısı yüzünden havan topu üretimine yöneldiği ifade edildi.

10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçiren IŞİD, silah ve mühimmat ihtiyacını birinci derecede, Irak ordusuyla girdiği savaşlarda elde ettiği ganimetlerden elde ediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Nato yaptigi anlasmaya gore suclu posizyonundadir, rusyayla yaptigi anlasmaya uymadi (varsaw warschau pak)...bunun bedeli turkiye ve baska ulkeler uzerinden verilecek gibi birsey..nato gurcistana ve balkanlara girdi ve devam ediyor, rusyada mal gibi bakacagini dusunmuyoruz herhalde, bi bakmissin ukraina patlak verdi bi bakiyorsun suriye, belki polonya ve turkiyede sirada.. Turk milleti bu kaderi ve hudutlari belirliyecek!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş