DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD'den kaçan mültecilere işkence

Irak güçleri, IŞİD'den kaçan sivilleri örgüt üyesi sanarak zincirleyip kilometrelerce yürüttü

28.05.2015 11:26:16

Irak askerlerinin geri çekilmesi üzerine 17 Mayıs'ta IŞİD'in eline geçen Ramadi'de IŞİD'den kaçan yüzlerce kişi, Irak polisiyle İran yanlısı Hizbullah milisleri tarafından “terörist” sanılarak tutuklanıp birbirlerine zincirlendikten sonra çölde onlarca kilometre yürütüldü.

Lübnan'da yayın yapan Al Mayadin televizyonunda yayınlanan görüntülere göre, Hizbullah sivil mülteci kılığında dolaşan yüzlerce IŞİD mensubunun yakalandığını duyurarak görüntü yayınladı.

s2

Ancak kısa bir süre sonra, yakalananların IŞİD üyesi değil IŞİD'den kaçarak yollara düşen Iraklılar sivil olduğu ortaya çıktı.

Hizbullah'ın “sivil görüntülü IŞİD mensupları” dediği kişiler, Bağdat'a doğru yola çıktıktan bir süre sonra Şii milislerle Irak polisi tarafından IŞİD üyesi oldukları şüphesiyle kuşatıldıktan sonra birbirlerine zincirlendi.

siivil

Daha sonra gözleri bağlanan yüzlerce mülteci tek sıra halinde Anbar eyaletindeki bir çölden onlarca kilometre yürütülerek götürüldü.

Al Mayadin televizyonu görüntülerin, IŞİD'e karşı savaşan Şii milislerin de zaman zaman bu örgütten geri kalmadığının kanıtı olduğunu savundu.

re4

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

taki el naki

yani şimdi yorumcu efendi Mehmet yılmaz diyorsun ki ; IŞİDİN ÜNİFORMASI VAR, üstünde intihar bombacı yazar, asker yazar, terörist yazar, öyle mi ?bunlar sivil kıyafetli terörist isidin tam babası !çok yazıyorsun bir az oku, adamlar MUSULU'DA böyle sivil kıyafetlerle girip almışlar.... YOOK SEN ve yorumların ışid-nusra kokuyor.. he birde iran yanığısın!Allahtan kork ,nifak tohumu ekme. şia da sünni de Müslümandır.

mehmet yılmaz

işte şii faşizmi, şii zorbalığı ve şii zulmü. bu zulümleri görüpte ses çıkarmayanda dilsiz şeytandır. tabi aynı şey işid içinde geçerli. nerde zulüm varsa nerde fitne varsa orayı ve destekçilerini lanetliyoruz.

heyhat

haberin başlığına bak içerigine bak nifak ve tekfir merkezi havuz medyası konuyu ballandırmışta ballandırmış görede sanacaki adamların derisini yüzmüşler kollarını kırmışlar yerlerde sürüklemişler , sabahtan akşama kadar dövmüşler falan. ya biraz utanın sizde hiçmi onur yok daha bir süre önce sizin yere göğe sığdıramadığınız mücahitleriniz 2500 gencecik okul öğrencisini tek tek başından vurup nehire atarken kara vijdanınız nerdeyi? siz ne biçim insanlarsınız.ne içiyorsunuz söyleyin bizde içelim .gözü dönmüş tetikçi mehmet yılmaz yine habere balıklama atlayıp saydırmış .

mehmet yılmaz

uçmuşsunuz.o yolsuzluk dosyaları bir şekilde aklanılmadan ak parti huzur bulamaz. ve ak parti babasının malı gibi özelleştirme yapıyor. tayyip erdoğan, beytül malın şahışlara peşkeş çekilmesinin islamda haram olduğunu bilmiyor mu..?? faiz sistemine dokunmayan tayyip erdoğan ve ak parti, insanları zenginlere muhtaç eden tayyip ve ak parti hatta devleti zenginlere muhtaç eden bu bozuk sistemin savunucusu tayyip ve ak partidir. bu kafayla nasıl oy toplıycaksınız. sistemde iyi ve doğru hiç bir dönüşüm ve değişiklik yapılmadı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş