DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İşçiler sendikadan istifa etti

Eskişehir'deki Ford Otosan fabrikasında iş bırakma eylemi başlatan işçilerin sözcüsü İsmail Demirbaş, üye oldukları sendikadan istifa ettiklerini söyledi...

27.05.2015 04:17:56

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Demirbaş, fabrika önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, Bilecik'in Bozüyük ve İnönü ilçelerinde bulunan PTT şubelerine giderek, üye oldukları sendikadan istifa etmek için "e-devlet" şifresi aldıklarını söyledi.

Yaklaşık bin 500 kişinin fabrika alanında beklediğini ifade eden Demirbaş, şöyle konuştu:

"Barışçıl bir eylem yapıyoruz. Bunun bu şekilde devam etmesini istiyoruz. İşçi aileleri de destek vermek amacıyla fabrikaya geldi. Dileklerimizi, taleplerimizi fabrika yönetimine iletmek istiyoruz. Ama bizimle muhatap olmuyorlar. An itibarıyla bin 32 kişi Türk Metal Sendikası'ndan istifa etti. Sendikanın fabrikada hiçbir yetkisi kalmadı."

Demirbaş,  fabrika içerisinde bulunan işçilerin dışarı çıkacağını ancak sabah saatlerinde aldıkları karar gereğince fabrika önünde nöbetçi işçilerin sabaha kadar kalacağını, diğer işçilerin ise evlerine gideceğini belirtti.

Açıklamanın ardından işçiler, servis araçları ve özel araçlarla fabrikadan ayrıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muhammed cezeri

KÜRTLER KUDÜSÜ FETHEDİP İSLAMA HİZMET EDERKEN SİZİN GİBİ SÖZDE IRKÇI-İSLAMCILAR NE YAPTI? KUDÜSÜ YAHUDİLERE HEDİYE ETTİ.İSLAM ALEMİNDE BU KADAR FİTNENİN ÇOĞALMASINA KİM ÖN AYAK OLDU?ÇOK İLGİNÇ AMA YİNE DE KÜRTLERİN DÜŞMANLARI OLAN TÜRKÇÜ-ARAPÇI-FARSÇI ZİHNİYET.TARİH BOYUNCA KÜRTLER HEP DİNDAR OLMALARININ SONUCUNU ZULÜM OLARAK DİĞER MİLLETLERDEN ALMIŞLARDIR.BUGÜN YA ALLAH DEYİP HALİS VE SIRF ALLAH İÇİN AYAĞA KALKIN,YİNE DE İSLAMIN ASKERLERİ KÜRTLER OLARAK ÖN SAFLARDA YER ALACAKLARDIR.AMA YA SİZLER? 10 TANE TÜRK DEVLETİ 50 TANE ARAP DEVLETİ 10 TANE FARS DEVLETİ İÇİN MÜCADELE DEVAM

Görüş Bildir Bizimle Paylaş