DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İşadamı servetinin yarısını bağışlayacak

ABD’nin Türk yogurt devi Chobani’nin sahibi Hamdi Ulukaya da servetinin büyük bir kısmını hayırseverlik işlerine bağışlayacağını açıkladı...

29.05.2015 05:48:10

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Türk yoğurt devi Ulukaya, The Giving Pledge adıyla bilinen ve dünyanın en zengin kişileri Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett ve Microsoft kurucusu Bill Gates tarafından başlatılan kampanyaya dahil olmuş oldu.

Associated Press'e konuşan Ulukaya, hayırseverlik projelerine dünya genelindeki göçmenlere yardım ederek destek vereceğini belirtti.

Ulukaya, bu kampanya için Tent (Çadır) adını verdiği bir internet sitesi kurduğunu ve bu siteye zaman içinde fon desteği sağlayacağını söyledi.

Ulukaya, Tent sitesinin faaliyetlerinin göçmenlerin sorunlara dikkat çekmek ve dünya genelindeki göçmenlere sağlık ve eğitim desteğini kapsayacağını söyledi.

TÜRKİYE'YE 2 MİLYON DOLAR
Ulukaya, halihazırda Türkiye'deki göçmenlere destek olmak için Birleşmiş MilletlerGöçmenler Yüksek Komisyonu'na 2 milyon dolar bağış yapmıştı.

KAMPANYANIN AMACI
Bu kampanya kapsamında, milyarder iş adamlarından hayatta oldukları süre ya da ölümlerinden sonra mal varlıklarının yarısından fazlasını yardım işlerine adamaları isteniyor.

Kampanya kapsamında söz veren isimler bunu “etik söz” olarak kabul edip, herhangi bir yasal anlaşma imzalamıyor.

Kampanyanın asıl amacı bu projeye yeni isimler çekip, hayırseverlik faaliyetleri için farkındalık yaratmak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kürd

Yaw hoca sakalindan utan.Kürtler olarak aakalina bakip seni musluman zan ediyorduk ama yanilmisiz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş