SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

İranlı vekilinden hükümete '1 aylık karantina' çağrısı

İran Meclisi İsfahan Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Asgar Selimi, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını durdurmak için şehirlerin en az bir ay karantinaya alınması gerektiğini söyledi.

İranlı vekilinden hükümete '1 aylık karantina' çağrısı
25.3.2020 15:25:57

İranlı Öğrenciler Haber Ajansına (ISNA) konuşan Selimi, bazı ülkelerin karantina uygulamalarını örnek gösterdi.

Hükümetin mevcut tedbirlerinin yeterli olmadığını ifade eden Selimi, "Koronavirüs ile mücadele etmek için karantinadan başka uygun bir çözüm yolu yok. Karantina olmazsa ülkedeki hastane kapasitesi yeterli olmayacaktır." dedi.

Dünyadaki tıp otoriteleri tarafından Kovid-19'un ne olduğunun tam olarak bilinmediğine değinen Selimi, "Salgının kesin tedavisi yok. Bu yüzden İran'da da şehirleri en az 1 aylığına karantinaya alarak koronavirüsün yayılmasını önleyebiliriz." dedi.

Selimi, hükümetin salgına karşı aldığı mali tedbirlerin uygulanmasından doğacak yükü ülkenin taşıyamayacağını da sözlerine ekledi.

ŞEHİRLERDEN ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin duyurduğu yeni kısıtlamalar doğrultusunda yeni seyahatlerin ve şehirlerden çıkışların yasaklandığını duyurmuştu.

İran'da bugüne kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 2 bin 77 hayatını kaybederken, vaka sayısı ise 27 bin 17'ye yükseldi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR